Aytur – Merkezi Servis

İstanbul’un en büyük sorunlarından birinin trafik olduğunu düşünürsek ve iş servislerinin buna büyük katkı sağladığını da hesaba katarsak, yapılacak işlem servis hizmetini merkezileştirmektir.

Aytur ya da diğer servis hizmeti sağlayan şirketlerin yapması gereken, birden fazla müşteriye sahip olarak, müşterilerine servis değil, yolcu adedi kiralamak olacaktır. Örnek vererek biraz somutlaştıralım.

İş Bankası – 250 personeli için anlaşmak istiyor.

Albaraka – 120 personeli için anlaşmak istiyor.

Akbank – 180 personeli için anlaşmak istiyor.

Aytur banka personellerini tek bir bankaya aitmiş gibi servisleri full dolduracak şekilde dağıtıyor. Yani aynı serviste 10 Akbank, 5 albaraka, 3 iş bankası çalışanı Mecidiyeköy’e gidiyorlar. Buradaki amaç servisleri full çalışacak hale getirerek, fazla servis çalışmasını engellemek ve çalışan, yakıt gideri gibi konularda avantaj sağlamaktır.

Buradaki avantajın aslında en büyük yararı bankalara olacaktır. Çünkü bugün bir çok bankanın servisleri %60 doluluk oranın sahipler. Ancak bu yöntemde, bankalar doluluk oranını düşünmek zorunda değiller.

Trafik açısında da düşünüldüğü zaman, servis sayısı yarı yarıya azalacaktır. Bu da trafiği bir nebze olsun hafifletecektir.

Bu fikir sırasıyla; Tüm servis kullanan ve aynı güzergahta bulunan kurumsal firmalar, taşımacılık sektöründeki firmalar ve belediyelerin yararınadır.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla