• Şuradasınız
  • Anasayfa
  • Yurtdışı
  • Çok iyi ingilizce konuşmak için ne kadar yurtdışında kalmak gerekir?

Çok iyi ingilizce konuşmak için ne kadar yurtdışında kalmak gerekir?

Soru: hocam merhaba oncelıkle bızım gıbı arkadaslarla ılgılenmenız cok hos ve harkulade bır ıs/hobı yapıyorsunuz tebrık edıyorum sızı blog sayfanızda mesaj kısmını bulamadım buradan sıze ulasmak ıstedım umarım yanıtlarsınız.

okulun adı : swan training ınstitute
sehır : dublın
kayıt ucretı : 65 eur
kurs ucreti : 3.640 eur
konaklama turu : aile yanı tek kısılık oda kahvaltı aksam yemegı dahıl
konaklama suresi : 4 hafta (buraya aklım takıldı gerı kalan zamanda nerede kalacam )
konaklama ucretı : 780 eur aylık
havaalanı karsılama : 65 eur
toplam ucret : 1 aylık konaklama dahıl 4.550 eur
tl karsılıgı yaklasık 12.285 tl ucak bıletı harıc
calısma ıznı dahılmıs bu programda bırde 24 haftalık dublın var onun fıyatıda 10.881 tl
toronto da bı kurs ekledı lısteye bırde lıverpoolda hocam sızce ne yapmalıyım dublın pısmanlıkmı bana gore oyle cok para harcamayım ama hem kulturum artısın hemde bulbul gıbı şakıyım su ıngılızceyı dıyorum kurs program tavsıyenız nedır ınanın bu dıl sırketlerıne hıc guvenılmıyor sımdıden cok tesekkur ederım ıyı calısmalar.

Cevap: Merhabalar,

Öncellikle bülbül gibi şakımak kısmından başlayalım isterseniz 🙂 Çok iyi bir temeli olmayan hiç kimse, insan üstü çalışmıyor ve pratik yapma imkanı yok ise kısaca normalse belirttiğiniz düzeye gelemez. Bunun için sürekli olarak anadili ingilizce olan insanlarla 1-2 yıl iş yaparsanız bir ihtimal olabilir. Harici olarak o sürede sadece derdinizi anlatacak düzeye gelebilirsiniz.

Ülke tercihi zor bir durum benim ilk tercihim Amerikaydı, deadlinelar geciktiği için anadili ingilizce olan ve çalışma izni olan İrlanda’yı tercih ettim. Size vereceğim ülke sıralaması ise 1- Amerika 2- İngiltere 3- İrlandadır. Çünkü size verilen part-time çalışma izni bir işe yaramıyor, zaten ortalık full-time çalışabilen işsiz kaynadığı için ona takılmayın. Hesaplarınızın içine iş bulurumu katmayın. Amerika pahalı gelirse, ingiltere de iyi bir tercih olabilir.

Belirttiğiniz SWAN’a gelince bence isabetli bir seçim olur. Çünkü SWAN’a giden bir kaç arkadaşım vardı ve gayet memnundular. Daha ucuzu da bulunabilir ama hizmet kalitesi düşecektir.

Aşağıda verdiğiniz fiyatların hepsi doğru ve normal fiyatlardır. 1 ay aile yanında kaldıktan sonra daft.ie adresinden paylaşımlı bir ev bulup oraya geçmelisiniz. Merak etmeyin genellikle tüm öğrenciler böyle yapar. Bulamazsam diye korkmayın, o zaman bir ay daha uzatırsınız, yaklaşık 800 Euro verdiğiniz sürece aile yanında kalabilirsiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Bol şanslar.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla