• Şuradasınız
 • Anasayfa
 • Yurtdışı
 • Soru Cevap: İrlanda’ya Intermediate gidersem, hangi seviyede dönerim?

Soru Cevap: İrlanda’ya Intermediate gidersem, hangi seviyede dönerim?

Soru: Hocam iyi günler ben irlanda dil okulları hakkında bir kaç sorum olucaktı blogunuzda görmustum eger cevaplayabilirsen cok sevinirim dış ticaret okuyorum ingilizcemi iyi dereceye getirmem lazım ama pratik deneyimim olmadı fazla bu zamana kadar su an intermediate seviyesindeyim acaba 6 ay gibi bir sürede yeterli olur mu advanced duzeyıne gelebılmek için? ayrıca kısıtlı bi bütçem var yemek+içme+sosyal hayat olarak 400-500 euro arası yeterli mi ? sen hangi seviyede gittin hocam nereye kadar yuksebıldin ingilizcede ? hangi okulları tavsiye edebilirsin? arkadaslarım hep dior 6 ay kısa 9 ay git diye ama maddi yönden sınırlı bi imkanım yani bir nevi bu son şansım ingilizceyi iyi derecede ögrenip gelmek istiyorum kısacası sence faydalı olur mu ne kadar faydalı olur ayrıca sımdıden cok tesekkur edıyorum.

Cevap: Selamlar,

Öncellikle ben de Intermediate seviye de gitmiştim, Upper Intermediate seviyesinde döndüm. Tabi bu seviyeler duruma göre değişiklik gösterir. Yani sen gerçek bir advance seviye olmak istiyorsan, çok çalışırsan belki olabilirsin ama süre olarak kısa, kolay değil. Diğer taraftan sadece belge üstünde advance gözükmek istiyorsan, ben burada (Türkiye) girdiğim testlerde advance çıkıyorum.

Yemek + İçme + Sosyal Hayat olarak 400-500 Euro ne kadar dışarı çıkacağına bağlı olarakta yeter. Tabi burada konaklamayı dahil etmediğini düşünüyorum. Çünkü konaklama ve kurs ücretleri gerçekten pahalı.

Arkadaşın 6 ay’ın kısa olduğu konusunda haklı. Minumum 1 yıl kalmak konuşma seviyesini baya ilerletecektir.

Türkiye’de kursa gidenlere göre özellikle konuşma açısından fark olur. Birçok durumu çok rahat açıklayabilirsin. Birçok konuyu da anlayabilecek duruma gelirsin. Tabi dediğim gibi bunun daha altı olmakta, daha üstü olamakta senin elinde.

Bol şanslar.

Benzer Yazılar

Yorumlar

 • melis , 06 Temmuz 2013 - 00:32

  merhaba ilhan 2 şey sorucağım 1. ben 7 aylık vizeye başvuracağım artı olarak 7 aylık çalışma izinine mi sahip oluyorsun birde 300 avro oraya göçmen olarak giden herkes vermek zorunda

  Cevapla
 • ilhan bahar , 07 Temmuz 2013 - 20:40

  6 ay üstü başvuran herkes maksimum 6 aylık tatil hakkı kazanır. Siz 10 ay dahi başvursanız, size verilecek olan ekstra süre 6 aydır. Evet her giden, her vize uzatma işleminde 300 Euro ödemek zorundadır.

  Cevapla
 • Tolga , 19 Kasım 2015 - 19:27

  İlhan Bey merhaba benim Dcu da ilk haftam size birkaç sorum olacak.irlandayı iş imkanı ve Türk öğrenci azlığı nedeniyle seçtim fakat iş bulmak gercekten çok zor burada bu konuda bır tavsiyenız var mı?
  Vize icin 300€ ödücez eğer 400€ ödersek vizemiz multi visa oluyormus bu doğru mu? Teşekkürler

  Cevapla

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla