• Şuradasınız
  • Anasayfa
  • Yurtdışı
  • Soru Cevap: İrlanda için hangi danışmanlık firması? Dublin’de hangi kurs?

Soru Cevap: İrlanda için hangi danışmanlık firması? Dublin’de hangi kurs?

Soru:

Merhaba,
Ben … kısmet olursa  2013 Haziran ayından sonra Dublinde İngilizcemi geliştirmek adına bir dil okuluna kayıt olmayı planlıyorum.bu konu ile ilgili araştırma yaparken sitene denk geldim.Ve sormak istediğim bir kaç konu mevcut ve birde öneri.
SORULARIM;
1.Hangi danışmanlık firması ile anlaştın?
2.Kaç aylık bir  programa kayıt oldun?
3.Program fiyatı ne kadar? (söylemek istemezsen bile yaklaşık  yada ortalama olarak belirtmende beni aydınlatır  )
4.Ben uzun vadeli bir program iistiyorum sonunda TOEFL belgesi almak ve İng. geliştirmek amacım bunun yanında haftada 20 saat çalışma izni veriliyormuş bunda danışmanlık firman yardımcı olurmu ??
Bu sorulara cevap vermen yada önerilerin  beni aydınlatacaktır.
ÖNERİM;
Daha sık yazman, benim gibi bilgi almak isteyen birileri mutlaka çıkar.
Sana başarılar diliyorum,
Cevap:
Selamlar,Haziran’da gideceğin kursu şimdiden araştırmaya başlamana biraz şaşırdım. Ancak tabi en doğrusunu yapıyorsun. Sorularına direk cevap vereyim.

1- United Towers ile anlaştım. Zaten diğerleri daha önce İrlanda’ya öğrenci göndermedikleri için pek bilgileri yoktu. Benim araştırdığım dönem de, rakip olabilecek bir danışmanlık firması da yoktu. Yine eğer tespit ettiğin başka danışmanlık firmaları olursa onları da sorabilirsin.

2- Ben 4 aylık bir programa dahil oldum. Buraya geleli 1 ay oldu. General English kursu alıyorum.

3- Sadece kursa 2,880 Euro verdim. Daha ucuza kursalar vardı. Ancak ben kısa süre bile olsa, kaliteyi terci ettim. (Universite ya da College’ler normal kurslara göre daha iyidir)

4- Çalışma olayı ile ilgili danışmanlık firması bir şey yapmıyor. O tamamen senin kendi çabana kalmış bir durum. İngilizce seviyen çok önemli, benimkisi Intermediate çıkmıştı. Bu burada işe girmek için yeterli değil. Ancak konuşma pratiğin iyiyise işe girebilirsin. En basitinden telefonda seni aradıklarında akıcı konuşman lazım.

Uzun vadeli düşünüyorsan, mutlaka 2-3 ay önceden başvurunu yap. Ben 2 ay sonucun çıkmasını beklemiştim. İlk zamanlar büyük olasılıkla çalışacak iş bulamazsın, bu nedenle çalışmaya çok güvenme.

İrlandalı insanlar çok cana yakınlar. Bir adres bile sorsan, senle yürüyüp gösterirler. Ancak sorun burada herkes İrlandalı değilç Şuana kadar hiç Türk görmemekle birlikte, birçok Sudi, Brezilyalı, Japon ve Koreli gördüm.

Fiyatlar Türkiye’ye oranla inanılmaz pahalıdır. Örnek vermek gerekirse, en ucuz çikolatalar neredeyse 1 Euro’dur. O da 2,7 TL denk gelir. Yani onların en küçük parası olan 1 Euro, Türk parası ile kıyaslandığında daima pahalı kalır. Aile yanı konaklama da haftalık 180 Euro’dur. Ben şuan bir evde kalıyorum. Aylık 300 Euro + Bill yani faturalarla birlikte 340 Euro. Minumum yemek giderin de 200-250 Euro olur. Aylık 550 Euroluk bir harcama demek.

Başka sorun olursa, elimden geldiğince cevap vermeye çalışırım.

Görüşürüz.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla