• Şuradasınız
  • Anasayfa
  • Yurtdışı
  • Soru Cevap: Kaplan Dil okulları ve aile yanı hakkında bilgi (İrlanda-Dublin)

Soru Cevap: Kaplan Dil okulları ve aile yanı hakkında bilgi (İrlanda-Dublin)

Soru: İlhan Bey selamlar, ben Kaplan Dil okulu ile görüştüm. bunların okulu bildiğiniz gibi Dünya’nın her yanında var. onlar bana bir fiyat verdi. 32 haftalık dil okulu kursu için 5500 euro ücret istediler. bu rakam yüksek midir, ayrıca aile yanında kalmasi doğru olur mu? aile yanında kalma ücreti olarak tek kişilik oda için sabah ve akşam yemeği vermek koşulu ile 170 euro ücret istediler. tek kişilik oda ve banyosu içinde olursa 225 euro ücret istiyorlar. tabi konaklama ücreti 5500 euronun içinde değil. aile  yanında kalması yerinde midir? bu fiyatlar nasıldır? bu konularda da bilgi alabilirsem sevinirim. teşekkürler.

Cevap: Merhabalar,

Kaplan dil okulu hakkında bilgim var. Bildiğim kadarıyla o kursta çok fazla fransız öğrenci yer alıyor. En azından bir arkadaşım bana öyle söylemişti. Bu konuda bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Kalite olarak kötü olacaklarını düşünmüyorum. Üst sınıf kurslardan bir tanesidir. 32 haftalık kurs için 5500 Euro, üst sınıf kurslar için normaldir. Sizin haftalık fiyatınız yaklaşık 170 Euro’ya gelmektedir. Kaliteli kursların haftalık fiyatları 150-200 Euro arasında değişmektedir. Aile yanında kalma fiyatı haftalık 170 Euro normal fiyatıdır. Tabi sizin kalacağınız süre hesaplanınca 5440 Euro maliyetli bir fiyattır. Kaldı ki sabah kahvaltıları sorun olmasa bile, akşam yemeklerinin hepsinin güzel olduğunu söyleyemeyeceğim. Aile yanında kalmak avantajdır fakat öyle gözünüzde, gece gündüz muhabbet eden insanlar canlanmasın, nispeten yemek saatlerinde konuşmayı tercih ederler. Gündüzleri birçoğu çalıştığı için akşam yemeklerinde muhabbet etme şansı olur. Benim tavsiyeme gelince maksimum 1 ya da 2 ay aile yanı tercih edilebilir. Ancak ardından bir ev ya da farklı bir yere çıkmak hem daha hesaplı olacaktır hem de taşındığı evde daha fazla pratik yapma şansı bulabilir.

Kaplan dil okulu, meşhur Temple Bar bölgesinde yer almaktadır. Burada tek odalık ev fiyatları çok ucuz olmayacaktır. Ortalama 350-450 Euro arası tek kişilik oda bulabilir. İki ve üç kişilik oda fiyatları 250-350 Euro arasında değişir. Birden fazla kişiyle aynı odada da kalmak rahat olarak iyi olmasa bile, dilin gelişimi açısından faydalı olur. Dublin’de herkes evi http://www.daft.ie/ adresinden bulur. O yüzden gitmeden önce mail atabilir, fiyat alabilirsiniz.

Umarım dilediğiniz gibi olur.

İyi şanslar.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla