e-pasaport gecikiyor, duyuruları kaldırılıyor!

Pasaport başvurusu yaptığımız, epasaport.gov.tr adresi yayınladığı duyuruları kaldırıyor. Açıklanan durumların arkasında duramayarak, farklı duyurular yapma ihtiyacı duyuyor. Sitede aşağı kısımda bulabileceğiniz iki duyuru haberini de kaldıran yetkililer, aşağıda yer alan duyuruyu 30.07.2012 olarak yayına almışlar.

Resmi bir kurumun, bu tarz amatörce hareketler yapması gerçekten düşündürüyor. Haziran ayında başvuranların Ağustos ayına geldiğimiz şu tarihlerde ancak pasaportlarını alabilmiş olması, benim gibi 13 Temmuz civarı başvuranların ise hala beklemesi, bu kurumun yetersizce çalıştığının en büyük ispatıdır. Tabi ki bu kurumun insiyatifinde olmayan durumları ayırıyorum. Yani eğer bu gecikme ya da pasaport çip alım ihalesi, pasaport dairesi hariç bir kurum tarafından sekteye uğratılıyorsa, bu durumda yapacak bir şey yok. En azından olmayan varsayımlara dayanılarak duyuru yapılmayabilir.

Önceki duyuruda 5 Ağustos‘a kadar Temmuz başvuruları gönderilecek diyordu. Şuan ki duyuruda, gerekli şartlar sağlanırsa, bir hafta içersinde verilebilir diye ucu açık bir söylem var.

Pasaportların gecikmesi nedeniyle, bir çok insan planlarını değiştirmek zorunda kalıyor. İşin kötüsü pasaportunuzun şuan ne aşamada olduğunu da bilmediğinizden işler daha bir çetrefilleşiyor. Mesela karakoldan çıktı mı? Şuan hazırlanıyor mu? bu tarz soruların hiç birine cevap alamıyoruz. Sistem içersinde kesinlikle pasaport takip kısmı olması gerekiyor.

Son yapılan resmi duyuru;

Pasaport Tanzim Sisteminde bekleyen müracaatların en kısa sürede üretilerek postalanabilmesi için 7 gün 24 saat kesintisiz pasaport üretimine devam edilmektedir. 2012 Haziran ayında yapılan pasaport müracaatlarının tamamı tanzim edilerek postalanmıştır. 2012 Temmuz ayı içerisinde yapılan pasaport müracaatlarının ise, Darphane tarafından yapılan pasaport defteri sevkiyatının yeterli düzeyde devam etmesi halinde bir hafta içerisinde tanzim edilerek postalanması planlanmaktadır.30/07/2012

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla