• Şuradasınız
  • Anasayfa
  • İnternet,Yorum
  • Facebook’da yeni trend ( Facebook’un yeni kullanım koşullarına cevaben)

Facebook’da yeni trend ( Facebook’un yeni kullanım koşullarına cevaben)

Facebook‘ta yeni bir çılgınlık başladı. Aşağıdaki mesajı herkes paylaşıp duruyor. Ya arkadaş, bizim milletimiz ne kadar gaza gelen bir toplum, sen şimdi bu aşağıdakini paylaşınca ne oldu? Facebook gelip senden izin mi alacak sanıyorsun? Yoksa dava açınca kazanacağını mı düşünüyorsun? Üye olurken, Facebook şartlarını okudun mu? Orada tüm paylaşımlarının Facebook tarafından kullanılmasını (yasa dışı hariç) peşinen kabul ettiğini de unuttun. Hepsini geçtim, Facebook tarafından eğer ki, tüm paylaşımların herkese açık olması kararı çıkarsa bile, buna karşı yapabileceğiniz tek hamle, Facebook kullanmamak olur. Yok yazı paylaşmak, Facebook‘u Facebook içersinden bir metin paylaşarak tehdit etmek gibi, bizi herkese güldürecek davranışlardan kaçının. Bu yazının daha önceden paylaşılan; yok bu maili paylaş zengin ol, yok 9 kişiyle paylaşmazsan ölürsün yazılarından hiçbir farkı yoktur! İşte aşağıda o komik beyanat.

Facebook’un yeni kullanım koşullarına cevaben, tarafıma ait her tür kişisel bilgi, görsel, karikatür, resim, fotoğraf ve videonun telif hakkının (Berner Konvansiyonu uyarınca) bana ait olduğunu beyan ederim. Bunların ticari kullanımı için daima benim onayım gerekli olacaktır!

Bu yazıyı kopyalayıp Facebook duvarınıza yapıştırabilirsiniz. Bu, haklarınızı telif hakkı kanunları uyarınca koruma altına alacaktır. Mevcut tebliğ uyarınca bunların ifşası, kopyalanması, dağıtılması, yayımı ya da bu profil ve/veya içeriği temel alınarak aleyhime diğer herhangi bir faaliyette bulunulmasının kesinlikle yasak olduğunu Facebook’a bildiririm. Bahse konu yasaklar, Facebook’un yönlendirmesi ya da kontrolü altında çalışan personel, öğrenciler, temsilciler ve/veya diğer her tür çalışan için de geçerli olacaktır. İşbu profil içeriği özel ve gizli bilgi niteliğinde olup, gizliliğimin ihlali yasalar kapsamında cezai işlem gerektiren bir durumdur (UCC 1 1-308-308 1-103 ve Roma Yönetmeliği).

Facebook, sermayesi halka açık bir şirkettir. Tüm üyelerin buna benzer bir bildirimi profillerinde yayınlamaları önerilir. İsterseniz bu bildirimi kopyalayıp duvarınıza yapıştırabilirsiniz. Bu tür bir bildirimi en az bir kez yayınlamamanız halinde, fotoğraflarınız ve profil durum güncellemeleriniz de dahil olmak üzere profilinizde yer alan öğelerin kullanımına zımnen onay vermiş olursunuz.

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla