Fenerbahçe-Galatasaray derbisi 4-1

Günleridir konuşulan bir derbi daha gelip geçti.Edirne’de maç saatinden yarım saat önce izleyecek bir yer aramaya çıktığım için mecburen merkeze kadar gitmek zorunda kaldım.Gittiğim merkezde ki kahve ise tam bir rezalletti.En arka kısım da yarı ayakta,yarı oturarak,ağır sigara dumanı eşliğinde kötü bir maç izledim.Sürekli yanımda ki adamı onaylama ve bazen onaylamayınca oluşan garip sessizlik eşliğinde elektriğin kesilmesi de cabası oldu.Elektiriğin gelmesi ile alkış kıyamet maç tekrar başladı.

Kahvenin adına girerken bakmamıştım ama Fenerbahçe Kahvesi filandı sanırım.Çünkü ben hariç Galatasaraylı pek yoktu.Her gol olduğunda ayağa fırlayan coşkun taraftar yüzünden golleri birkez izleme fırsatım oldu.

Galatasaray,kadıköyde hep yaptığı gibi yine kötü oynadı.Nedense hiç bir zaman Fener kadar istekli olmadık,olamıyoruz.Onlar bu maça adeta şampiyonluk maçı edasıyla bakarken,bizimkiler onları hayranlıkla seyrettiler.

Maçta bulunan yıldızlarımız Lincoln,Kewell,Arda,Barosh gününde olmayınca,doğal olarak yenilmek zorunda kaldık.2-1 lik bir yenilgi belki kabul edilebilirdi.Ancak neden 4-1?Hani bu bir yıl olsa tamam ama her yıl her yıl kadıköyde maç vermek artık sıkıcı olmaya başladı.Sonra şampiyon oluyoruz yine fayda vermiyor.

Skibbe gitti Nonda’yı aldı.Bu adamın bana göre tek özelliği zenci olmasıdır.Teknik yok,presi yok,hırsı yok…Biz bu adamı nerden ve niye satın aldık ki?Nonda ve Aydın mı Galatasarayı kurtaracaklar?Her neyse skibbe ile skibbe olunmaz diyorum.Kendisini onurlu şekilde istifa etmeye çağırıyorum.

Bu kadar kuvvetli bir kadroyu skibbe’ye mahkum etmeyelim.Lucescu’yu transfer edelim ve kadronun gerçek gücünü görelim.Eğer fenerbahçe için yapılan lucescu söylentileri doğru ise onlar seneye kesin şampiyon olur.Bizde bu skibbe’nin saf saf bakışları ile baş başa kalırız.

Her neyse yine olan oldu.Biz 4-1 lik ağır bir yenilgi aldık ve yine aylardan kasım…

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla