Hala Türkü dinleyen var mı?

Zaman geçiyor, gençlik değişiyor…

Merak ediyorum, acaba yeni nesil hiç Türkü dinledi mi? Yoksa Hande Yener‘in, saman alevi gibi yanıp sönen şarkılarını dinlemeye devam mı ediyor? Belki de, Demet Akalın dinliyordur. Dinleyin, kötü örnekleri de görmek gerekir. Ancak özünüzü de dinlemeyi unutmayın. Ne zaman mı? İhtiyacınız olduğu zaman, peki bir insanın ne zaman Türkü dinlemeye ihtiyacı olur? Tüm dünyada kendinizi yalnız hissettiğiniz zaman, bırakın bir Türkü size eşlik etsin. O konuşsun, siz dinleyin. Fark edeceksiniz ki, aslında sözlerinde sizin söylemek istediklerinizi anlatıyor.

Hemen uyarmak gerekir, Türkü ağır bir ilaçtır. Sürekli kullanılması durumunda kötü yan etkileri olabilir. Size hayatın gerçeklerini göstereceği için yaşamaktan zevk almayabilirsiniz. O yüzden altını çizerek söylüyorum sadece kendi kendinize kaldığınızda ve mümkünse belirli aralıkla dinleyin.

Kendi tercihim olarak hareketli Türküleri dinlemem, dinlemenizi de tavsiye etmem. Sonuçta burada insanı etkileyen daima sözler olmuştur. Hareketli parçalarda o ahenkinin biraz kaybolduğunu söyleyebiliriz.

Şu sıralar Karmete  ve vokalisti Resul Dindar dinlemekteyim. Eğer ruh haliniz buna müsait ise siz de şuradan dinleyebilirsiniz.

Resul Dindar‘ın kim olduğunu arattığımızda, Wikipedia‘da şöyle bir tanım alıyoruz; Resul Dindar (born January 24, 1982, Hopa, Artvin, Turkey) is a Lazish singer. In 2008, he founded the Karmate (in Lazish means mill) with the friends, made 2 albumes Nani and Nayino. Since 2012 he is solo, singing also in Armenian in Georgian and in Turkish.

Resul Dindar (24 Ocak 1982, Hopa, Artvin, Türkiye doğumlu) bir Laz şarkıcıdır. 2008 yılında, arkadaşlarıyla birlikte (Lazca değirmen anlamına gelen)Karmate grubu ile 2 albüm yaptı. (Nani ve Nayino). 2012 yılından beri Gürcü ve Türkçe Ermenice şarkılar söylemektedir.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla