Hülya Avşar köşe yazarı olursa!

Milliyet Gazetesi‘nin haber değeri gördüğü, Hülya Avşar‘ın bir site için yazdığı köşe yazısı, Türkçe bakımından tam bir katliam. Hiç bir yazım kuralına dikkat edilmeden hazırlanmış, Facebook iletisi kıvamında ki bu yazı, bana okurken büyük rahatsızlık verdi. Hadi Hülya Avşar yazamadı diyelim, insan şu yazıyı yayınlamadan önce bir editöre gösterir. Güzel Türkçemize sahip çıkalım. Hülya Avşar‘ın kendine göre güzel bulduğu, bitiş vurgusunu biz de yapalım. “Hülya Avşar, yazını da al git!”
“Şu evlilik sözleşmesi kısaca ne demek oluyor bilmem ama bana verdiği duygu şöyle!
Aşkım, her şeyim, hayatımın insanı hadi evlenelim, hayatımızı birleştirelim inan ki seni çok seviyorum daaaaa! Evlenmeden önce şu kağıdı bicik imzalayıver. Hiç önemli bir şey değil aşkım sadece birbirimizi menfaatsiz sevdiğimizin teminatı aşkım :))
Hadi bir tanem imzala da insanlar vayyyy vayy vayyy İŞTE GERÇEK AŞK buna derler desinler! :))) Hem ne olacak ki sadecene! Bana kadınlık yapacaksın, çocuk doğuracaksın, her türlü zımbırtıma katlanacaksın, soyadımı taşıyacaksın daa! Hani bir gün ayrılırsak falan filan sen şuna bicik imza at ya da olura seni aldatırım maldatırım sen de öğrenirsin boşamaya kalkarsın neme lazım. Belki de sen şeytana uyarsın kim bilir sen şunu bicik imzala aşkım.
Hani dünyanın bin bir çeşit hali var hadi aşşşşşşşşkım benim kalender, anlayışlı, dürüst, AKILLI :)))  sevgilim der gibi bir duygu. Ama tabii içimden gelen duyguysa e be ulan para yok, pul yok, güvence yok, güven hiç yok. Bir de baba yadigârı soyadım da değişecek eeeee!
Ne o! kocaymış adı üstünde insanı kocatır gerçekten! Demek istediğim şu ki! Böylesine güven :)) dolu evlilikler nah! yürür :))))
Devir bu devirdir ki AŞK geçer sevgi kalır peki saygı?! Eğer eşini sadece yatakta sarıp sarmalarsan maddi manevi güven vermezsen saygı da nahhhh!:)))) kalır.
Hadi canım! Ananı da al git”

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla