Online Tv izlemek ya da izleyememek

Son zamanlar da arada sırada tv izlemem gerekebiliyor,sınırsız internet sahibi olan bir insan olarak,televizyon kanallarının online bölümlerine giriyorum.Fakat sorun hep hüsran,ülkemizde ne yazık ki internet hala üvey evlat muamelesi görüyor.Hala medya internettin ne kadar önemli bir silah olduğunun farkında değil.Bu yüzden belki 1000 kişiyi kaldırabilecek online tv sistemleri var.Yani çok basit mantık,hiç yok demesinler diye basit bir sistem kurmak.Var mı ? var…

Bugün Galatasaray-Benfica maçı ve Kurtlar Vadisi var.Düşünmüştümki ikisinden birine yüklenme olur bende diğerini izlerim.Fakat sonuç yine hüsran,pek sevgili televizyon kanallarımızın buna da gücü yetmedi.

Piyasada bir sürü program görürsünüz,binlerce kanal televizyon kartsız,cam gibi.Bunun olması imkansızdır.Çünkü kanalların sitelerinden verilen sınır bellidir.O sınır dolunca sizi dışarıya atar.Bu tarz programlarında yaptığı tek marifet,televizyon kanallarının site adresleri üzerinde olan online tv kısmını program üstünden göstermektir.Yani ali kel=kel ali durumudur.Bu yüzden bu tarz programları yüklemenizin bir manası veya espirisi yoktur.

Bu soruna Türkiye şartlarında bulunabilecek bir çözüm yoktur.Çünkü sorun sizde değil,televizyon kuruluşlarındadır.Onlar bu sorunu gidermedikçe biz internetti tam anlamı ile kullanmamaya devam edeceğiz.Zaten onların da istediği bu değil mi?

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla