Previous releases of Microsoft Visual Studio 2008

Bugün Entity‘i ile denemeler yapmak adına bilgisayarımda yüklü olan Visual Studio 2008 açtım fakat; bilgisayarımda Visual Studio Service Pack 1 yüklü olmadığı için bu sistemi kullanamıyordum. Derken herkesin şu sıra bahsettiği Microsoft Visual Studio 2010 kurma fikri kafamda belirdi. Büyük bir heyecanla Microsoft‘un sitesinden, Express sürümünü indirdim. Sürümü indirip kurmam kısa sürdü fakat; SQL Server uyum hatası verince, birde SQL Server Management Studio 2008 yüklemeyi denedim. Fakat bu sefer yüklediğim Management eski sürümle çakışma problemi verdi. Sorunu çözmek adına, SQL Server 2005‘i sildim. Tam her şey tamam sorun çıkmayacak derken, aşağıdaki hatayı aldım.

Hatanın çözümüne dönük incelediğim kaynaklar genellikle aynı şeyden bahsetmişler, SQL Server‘ı önce kurup ardından Visual Studio kurmak… Hatanın detaylarını incelediğimizde;

Rule “Previous releases of Microsoft Visual Studio 2008″ failed.

A previous release of Microsoft Visual Studio 2008 is installed on this computer. Upgrade Microsoft Visual Studio 2008 to the SP1 before installing SQL Server 2008.

Bilgisayarımda yüklü olan Microsoft Visual Studio 2008, Service Pack 1  paketi yüklü olmadığı için kurulamıyormuş. Hemen sorunu çözmek adına Microsoft’un sitesinden ilgili paketi indirdim. Hayli uzun süren kurulumdan sonra, tekrar SQL Server 2008 kurmaya çalıştım ve sonuç başarılıydı. Artık o hatayı vermeden sorunsuzca çalışıyordu.

Daimi bir yanılgı olan format at düzelir mantığı gibi olan, sil VStudio 2008‘i ve önce SQL Server kur düzeliri yapmak yerine, güncelleştirme yapıp hatayı düzeltmek daha doğru olacaktır. Başka bir hatada görüşmek üzere…

Benzer Yazılar

Yorumlar

 • abdullah kuzhan , 09 Temmuz 2010 - 21:22

  vs 2010’un tüm özelliklerini express edition’da kullanamayabiliyoruz, premium, professional ve ultimate sürümleri arasında bile aslında ciddi farklar var. Her bir sürümü trial olarak indirip microsoft’tan yanlış hatırlamıyorsam 60 günlük deneme lisansı alabiliyorsunuz. Bu şekilde hangi sürüm size daha uygun deneme şansıda bulmuş oluyorsunuz, güzel bir hizmet mcirosoft’u yazılım geliştiricilere tanıdığı bu güzel fırsatlardan ötürü tebrik etmek lazım.

  Cevapla
 • cagdas , 12 Temmuz 2010 - 03:56

  gerçekten bilmeyenler için faydalı bir bilgi
  win 7 kullananlar bazı birtakım sp1 sürümünü bu işletim sistemi desteklemiyor gibi hatalar alabilir bunuda aşmalarının tek yolu seninde vermiş olduğun linkte sp1 i yükleyemeden geçer.

  Cevapla
 • onur , 19 Ağustos 2010 - 13:20

  iyi ki yazmışsın üstad çok iyi geldi 🙂

  Cevapla
 • Mert Kılıç , 14 Ocak 2011 - 00:58

  iyi ki yazmışsın ellerine yüreğine aklına sağlık!!:)

  Cevapla
 • ilhan bahar , 15 Ocak 2011 - 15:16

  Rica ederim arkadaşlar, işinize yaradıysa ne mutlu bana 🙂

  Cevapla
 • Anonim , 22 Ocak 2011 - 20:41

  Kardeş çok teşkkür ederim. çok faydalı bir durumu paylaşmışsın.

  Cevapla
 • Anıl , 19 Ekim 2012 - 06:16

  çok teşekkür ederim. beni ciddi bir sıkıntıdan kurtardın, sagolasın.

  Cevapla

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla