#Sahibinden geçici numara kolaylığı!

Gelişen teknoloji giderek daha güvenli bir hal almaya başlıyor. İnternetten alışveriş yaparken yaşanan şüphe ve kuşkular giderek yerini, güvenliğinden tam olarak emin olacağınız sistemlere bırakıyor.

Türkiye‘de, özellikle ikinci el satışında en fazla ziyaretçi sayısına sahip olan sahibinden, yeni bir yeniliğe imza attı. Aslında bu yenilik, “benim de aklıma gelmişti” diyeceğiniz türden… En yalın anlatımıyla; sahibinden ilanlarında artık sizin numaranız yerine, sistemin size atayacağı default numara gözükmeye başlayacak ve ilana ulaşmak isteyenler bu numarayı çevirecekler. Sahibinden ise kendisine gelen çağrıyı, sizin numaranıza yönlendirecek. Düşünüldüğü zaman çok basit olan ama bilgi güvenliğini oldukça artıran bu özellik tahminen diğer sitelerin de dikkatini çekecektir. Burada oluşabilecek en büyük sıkıntı, ilanı arayan kişinin başına istenmeyen bir durum gelmesi halinde, sahibinden yetkileleri iletişime geçmek zorunda kalması ve tahminen dolandırıldığı ispat etme sürecenin biraz uzayabilme ihtimalidir.

12015-04-05_1836

 

Servisin ücretsiz olarak sunulması ise gerçekten şaşırtıcı denilebilir. Bu hizmet karşılığında müşterilerinden 1 TL gibi cüzzi bir rakam istenebilirdi. Belki strateji olarak öncelikle herkesin bu sisteme alışması, sonrasında belirli bir ücret talebi de düşünülmüş olabilir.

Bu ve benzeri servisler, internet -güvenlik- nedeniyle uzak duran kişileri bir nebze olsun yakınlaştıracaktır.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla