Vavien

Bugün DVD‘de izleme fırsatı bulduğum Vavien filmi için seyirlik bir film denilebilir. Film ailesi ile birlikte olmaktan memnun olmayan Celal (Engin Günaydın)‘in hikayesini anlatmaktadır. Filmde abisiyle birlikte bir elektrik dükkanı işleten Celal, maddi açıdan iyi durumda değildir. Karısının Almanya‘da yaşayan babası Sevilay (Binnur Kaya)‘ya her ay düzenli para göndermektedir. Bu paraların yerini bulan Celal, karısını öldürerek rahata kavuşmak ister. Abisiyle birlikte sık sık gittiği pavyonda Sibel adında bir şarkıcıya aşık olan Celal‘i o konuda da sorunlar beklemektedir.

Binnur Kaya‘nın oyunculuğuna gerçekten çok şaşırdığımı itiraf etmek isterim. Avrupa Yakası ve diğer dizilerde oynadığı roller gereği, gördüğümde pekte hoşlanmadığım bir insan olmasına rağmen, filmdeki oyunculuğu gerçekten inanılmaz. Üzüldüğünü ve sevindiğini farklı şekillerde belirten, bir ev kadınını canlandıran Sevilay, filmi izlerken zaman zaman üzdüğü gibi zaman zaman da bizi ürkütmeyi başarmıştır.

Engin Günaydın da yine filmdeki oyunculuğu ile göz dolduruyor. Filmde bazen Burhan gözümüzde canlansada; şaşkın, tutarsız ve mutsuz insan karakterini iyi yansıtmış…

Filmde bizi zaman zaman güldüren ise, çok hızlı konuşan Sevilay‘ın babası, gerçekten filmin içersine insanları biran olsun tebessüm ettirmeyi başarıyor.

Filmin konusuna gelince, ortada bir konu olduğunu düşünmüyorum. Sadece güzel bir oyunculuk seyrediyorsunuz. Taylan kardeşlerin yönettiği filmin çekimleri de iyi olduğu için senaryo kötü bile olsa kendisini izlettirmeyi başarıyor. 2 saatlik zamanınızı oyunculuk izlemek için harcamak isterseniz, düşünmeden izlemeniz gereken bir film diyebilirim.

Herkese iyi seyirler…

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla