YouLike – kafa dengin insanlarla tanış!

Youlike, sosyal arkadaşlık sitelerinin bir adım ötesine geçerek, size sorduğu sorulara verdiğiniz yanıtlara göre size uygun arkadaşları listeliyor. Örneğin; sigara kullanımı, izlediği programlar, gittiği yerler, sevdiği huylar gibi bir çok farklı kategoriden sorulara yanıt alarak, benzer cevapları vermiş kişileri yüzde üzerinden size öneriyor. Yani x kişisi aynı sizin gibi düşünüyor ve size benzerliği %90, siz de merak edip tanışmak isteyebilirsiniz.

Sitenin amacı ortak özelliklere sahip insanları bir araya getirmek fakat; Türkiye şartlarında biraz çöpçatan sitesi havasına girmiş gözüküyor. Bunun en büyük belirtisi üye olurken, size aradığınız arkadaşın cinsiyetini sormasıdır. Seçeneklerde sadece erkek veya bayan şıkkı bulunuyor. Beraber seçim yapılamadığı için, bir çok kişi karşı cinsi seçiyor, oluşan ortamda da sevgili bulma sitesinin ötesine gidemiyor. Ben de siteyi inceledikten sonra, yanlış anlaşılmalara mahal vermemek adına, çıkarken üyeliğimi sildim.

İyi düşünülmüş, gelişince jenerik domaini ile birlikte dünya çapında iş yapabilecek bir proje, umarım hayal ettikleri yere gelirler.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla