Spam sitelerin backlinlerinden kurtulun!

Spam site, internette çöp sitelere verilen addır. Bu sitelerin hiç bir içeriği olmadığı gibi, botlar aracılığı ile topladığı bilgileri birer sayfaymış gibi gösterir. Google tarafından da tespit edilen bu siteler, üst sıralarda yer alamazlar. Bu tarz sitelere kendilerinin ekleyerek backlink alan sitelerde, google’ın gözünde değer kaybedecektir. Peki ya haberimiz olmadan bu tarz sitelere eklemiş olursak ne yapmalıyız? İşte google bunu da düşünüp, google webmaster tool’da araç yaratmıştır.

İstenmeyen siteleri tespit ettikten sonra, Google Webmaster Tools kısmından buradan istediğiniz sayfaları bir txt olarak gönderebilirsiniz. Direk domain adresini verirseniz, o domainden size gelecek bütün backlinkler dikkate alınmayacaktır. Bizim siteler için manuel olarak hazılardığımı, gereksiz backlink siteler listesinden yararlanabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla