Apple Ceo Steve Jobs’tan açık mektup

Apple şefi Steve Jobs ilk kez halka açık bir mektup aracılığıyla sağlık durumu hakkında açıklama yaptı. Geçen sene içerisinde büyük miktarda kilo kaybeden Jobs, bu sene önceden olduğu gibi Macworld açılış konuşmasını yapamayacak. Bunun üzerine Apple şefinin çok ağır bir hastalığa yakalandığına hatta ölebileceğine dair dedikodular çıkmaya başladı. Bu dedikoduların sonucu ise,şirket hisselerinin düşmesi olarak gözlemlendi…Steve jobs geçmişte kanser hastalığını yenmişlerdi.

Şimdi yayımlanan mektupta ise Jobs, hayatını tehdit ettiği düşünülen tüm iddiaları hükümsüz kıldı. Sağlık durumundaki düzensizliğin vücudundaki proteinlerin çekilmesine yol açan bir hormon dengesizliğinden kaynaklandığını belirtti. Yapılan kan testlerinin bunu doğruladığını ve kendisinin de bu yüzden tedavi altında olduğunu ekledi. Bu dinlenme sürecinde yine Apple şefi olarak çalışacağını fakat iyileşme sürecinin 2009 ilkbaharına kadar uzayabileceğini söyledi.

Apple doğumundan büyümesine en önemli insan olan Steve Jobs geçmişte Harward üniversitesinde yaptığı hayatı ile konuşmasıyla ben dahil bir çok kimseyi etkilemişti.Çok zeki olduğuna inandığım Steve Jobs’un biran önce sağlığına kavuşmasını temenni ederim.

Bu sene Macworld açılış konuşmasını pazarlama genel müdürü Phil Schiller yapacak. Bu sefer 5 – 9 Ocak arası gerçekleşecek olan etkinlikte geleneksel olarak yeni geliştirilen ürünler tanıtılacak. CHIP Online sizi etkinliğe dair güncel haberlerle sürekli besleyecek.

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla