Windows 8 ilk özellikler

Windows 8

Microsoft, Vista‘dan sonra çıkardığı Windows 7 işletim sistemi ile tekrar kullanıcıların gönlünde taht kurmuştu. Öyle ki Vista 2 yılda 100 milyon satış kaydederken, Windows 7 6 ayda 150 milyonluk satış hacmine ulaşmıştı. Söylentilere göre Microsoft, Windows 7‘den daha da gelişmiş bir sürüm için hazırlıklara çoktan başladı.

Bu söylenti geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir sunum nedeniyle yapılıyor. Resmi olmayan bu sunumda Windows 8‘in yeni özelliklerinin olduğu belirtildi. Microsoft tarafından henüz doğrulanmayan bu sunuma göre bakalım, bizi ne gibi yeni özellikler bekliyor.

Artık bilgisayarınız sizi tanıyacak; Bazı laptop yazılımlarında olduğu gibi “Yüz algılama” sistemi tüm bilgisayarlarda standart hale getirilecek böylece kullanıcıdan izinsiz bir kullanımın önüne geçilmiş olacak fakat; burada ki en önemli husus şuan laptoplarda kullanılan yazılımın yetersiz olması, yüzünüzdeki ufak değişikliklerde tanınmama gibi sorunlarla karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Microsoft bunu engelleyecek bir çözüme ulaşmış mı? Bunu ilerleyen günlerde göreceğiz.

Microsoft yeni işletim sistemi ile birlikte kullanıcıların rahatlıkla alışveriş yapabilecekleri bir çevrimiçi mağaza da sunacak.

Windows 7‘ye yetişmeyen çoklu monitör desteği de yine Windows 8 ile birlikte gelecek, ayrıca açılış hızında fark edilir bir hızlanma olacağı kaydediliyor. Şuan (30 sn -40 sn) olan açılış hızını (10 sn-15 sn) düşürmeyi hedefliyorlar. Ayrıca 128 bit desteğinin de yakın olduğu belirtiliyor.

Önümüzdeki günlerde Microsoft tarafından resmi yazı yayınlanacaktır. O zaman daha sağlıklı bilgiye ulaşabiliriz. Görüşmek üzere…

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla