Bilgisayar Mühendisliği Kitap Dağıtımı

Merhabalar,

Bölümümüz tarafından ücretsiz kitap dağıtımı yapılacaktır. Bu kitaplardan yararlanmak isteyenler aşağıdaki arkadaşlarımıza, adlarını yazdırabilirler. Her hangi bir sebepten dolayı, adını yazdıramayanlar bana da ulaşabilirler. Son başvuru tarihi 28.10.2010 Perşembe günüdür. Kasım ayının ilk haftası, imza karşılığı kitaplar dağıtılacaktır.

Tüm 1. Sınıflara yarın ya da haftaya derse girilerek, isim toplanılacaktır.

2. Sınıf – İrem Miraç Özsoy & Merve Bilgen
3. Sınıf – Alper Karamanlıoğlu
4. Sınıf – İlhan Bahar

2. Sınıf (İ.Ö) – Tuğba Akbaşaran
3. Sınıf (İ.Ö) – Emre Pehlivan

Sınıflardan seçilen arkadaşlar, sınıf içersinde tekrar duyuru yaparak, herkesin bu haktan yararlanmasını sağlayacaklardır. İsim listeleri toplanırken;

No – Ad Soyad – Kitap İsmi

formatı kullanılacaktır. 3 farklı konuda ve toplam da 222 adet kitap bulunmaktadır. Aynı kitaba adetinden fazla ilgi olursa, kura çekilecektir. Aşağıda kitaplar hakkında kısa bilgi bulabilirsiniz. İlgilenen arkadaşlar internetten daha detaylı araştırma da yapabilirler.

1- Bilgisayar Sistemleri Mimarisi – Moris Mano – Literatür Yayınevi (72 Adet)
M.Mano`nun bu temel kitabı, sayısal bilgisayarlarda donanım işlemlerini anlamak için en gerekli bilgileri sunmakta ve bilgisayar donanımıyla ilgili üç konuyu kapsamaktadır. İlk dört bölümde bilgisayarın kurulum ve tasarımında kullanılan sayısal bileşenler anlatılmaktadır. Daha sonra basit bir temel bilgisayar tasarlamak isteyen tasarımcının atması gereken adımlar detaylı olarak verilmektedir. Sonraki iki bölüm merkezci işlemci birimin kurulum ve mimarisiyle ilgilidir. Ardından giriş-çıkışın ve belleğin kurulum ve mimarisini anlatmaktadır. Son bölümde çoklu işlem kavramını ele almaktadır. Kimler yararlanabilir: Mühendislik Fakülteleri, Bilgisayar Mühendisliği bölümleri ve Elektrik ve Elektronik bölümlerinin yanı sıra Elektrik, Elektrik-elektronik, Endüstriyel Elektronik, Kontrol Sistemleri Teknolojisi, Bilgisayar Kontrol ve Bilgisayar Donanım Yüksek Okullarında ders ve yardımcı ders kitabı olarak kullanılabilir.

2- Sayısal Tasarım – Moris Mano – Literatür Yayınevi (75 Adet)
Sayısal tasarım, sayısal elektronik devrelerin tasarımı konusuyla ilgilidir. Konu, lojik tasarım, anahtarlama devreleri ve sayısal sistemler isimleriyle de bilinir. Sayısal devreler, sayısal bilgisayarlar, kontrol sistemleri, veri haberleşmesi ve elektronik sayısal donanımın gerektiği çoğu diğer uygulamaların yer aldığı sistemlerin tasarımında kullanılır. Ayrıca sayısal devrelerin tasarımında temel bir araç sunar ve değişik sayısal tasarım uygulamaları için uygun yol ve yöntemler verir.

3- Mühendisler İçin Sayısal Yöntemler – Steve Chapra, Raymond Canale – Literatür Yayınevi (75 Adet)
Optimizasyon ve diferansiyel eşiklikleri de içeren geniş kapsamlı sayısal yöntemler. MATLAB, Excel ve IMSL de dahil olmak üzere yazılım paket programları ve kütüphanelerin çoğu hakkında genel bilgileri ve sayısal yöntemler için kalıp programları içeren yoğun bilgisayar alıştırmaları. 600′den fazla problem;çoğu örneğin biyomühendislik gibi heyecan verici yeni alanlardan olmak üzere gerçek mühendislik uygulamalarından seçilmiş 150′den fazla yeni ilginç ve zor problem. Bütün mühendislik disiplinlerini kapsayan mükemmel örnekler ve özel incelemeler; böylece bu kitabı kullanan öğrenciler öğrendikleri yeni bilgileri seçtikleri alanlara uygulayabilecektir.

Duyuru bölüm sitesinde de yer almaktadır.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla