Çağan Irmak’tan Issız Adam (7 Kasım’da vizyonda)

Özellikle dram ağırlıklı filmleriyle tanıdığımız Çağan Irmak,yeni bir filme imza atmış.

“Mustafa Hakkında Herşey” filminde bize söylediğimiz yalanları göstererek,”Babam ve Oğlum”da bize bir ailenin yaşadıklarını anlatarak,”Ulak” filminde,hikayelerin aslında gerçek olabileceğini gösteren Çağan Irmak,bu filminde kalabalık metropol şehirlerde aslında ne kadar yalnız olduğumuzu gün yüzüne seriyor.Filmin konusuna gelince;ALPER 30’lu yaşlarda, gurme sayılacak düzeyde yemek kültürü olan kendi restoranının sahibi iyi bir aşçıdır. Lüks yaşamayı seven, işinde başarılı ama özel yaşantısını her gün farklı kadınlarla birlikte olarak düzene koyamamış, hayatını; yaptığı yemekler, günübirlik ilişkiler, paralı kadınlar üçgeninde yaşayan birisi iken… Hayatının akışı, bir gün Beyoğlu‘nun arka sokaklarında, aradığı eski plak için bir kitapçıya girmesiyle değişir.

ADA 20’li yaşlarının sonlarında, güzel, çocuk kostümleri tasarlayıp diken, Alper‘in modern yaşamının aksine çok mütevazı, hayatta fazla inişleri çıkışları olmayan genç bir kadındır. Bir gün eski bir kitabi bulabilmek için Beyoğlu’nda dolaşırken Alper ile ayni kitapçıya girer. Çapkın bir adam olan Alper, Ada’nın güzelliğinden etkilenir ve Ada’yı takip etmeye başlar. Ada’nın aradığı kitabi bulmuştur. Ada’nın işyerine kadar devam eden takip, Alper‘in tanışma bahanesiyle aldığı kitabı Ada’ya vermesiyle son bulur.

Ada ve Alper‘in yaşamlarında ilk defa karşılaştıkları tutkulu aşkın ilk sinyalleri bu kitapla başlar. Alper kopamadığı özgür hayatinin içersinde Ada‘ya yer açmaya çalıştıkça, yaşamının daraldığını fark eder. Aşkı ve özgürlüğü arasında kalan Alper‘in sessiz çığlıklarını duyamayan Ada, kendini aşkın rüzgârına kaptırmıştır bir kere…

Issız Adam Fragman

Sanırım Çağan Irmak bizi yine bu filmi izlemeye mahkum edecek…

Benzer Yazılar

Yorumlar

  • Mine , 09 Ocak 2009 - 15:36

    İnsan bu filmde kendi yaşanmışlıklarınr buluyor….Muhteşem bir film.Tebrikler.

    Cevapla
  • Mine , 09 Ocak 2009 - 15:43

    Çağan Irmak filmlerinin sonu hep soru işareti, klasik film senaryolarından değil hayatlarımızın bir parçası yani filmin başından sonu belli değil.Anlatmak yetmez izlenir….

    Cevapla

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla