Facebook uygulamalarını kaldırmak

Facebook‘ta zaman zaman hepiniz karşılaşmışsınızdır. Size istek olarak bir uygulama gelir. Bu bazen bir fal, bazen bir oyundur. Yanlışlıkla ya da isteyerek kabul edersiniz. Veyahut sizin hakkında bir soru gelmiştir, “cevabını görmek için bu uygulamaya kayıt ol” gibi bir ibareye tıklayarak. O uygulamanın tüm kişisel bilgilerinize erişmesine izin vermişsinizdir. Ancak yanıtı gördükten sonra Facebook profilinizde bu uygulamanın gözükmesini istemiyor ve kişisel bilgilerinize tekrar ulaşmasına izin vermek istemiyorsanız ne yapacaksınız?

Facebook‘ta anasayfa’da sol menüde kullandığınız bazı uygulamaları görebilirsiniz. Ancak kaldırmayı denediğinizde sadece oradan kaldırır. Gerçekten kaldırmak için sağ üst köşeden, Hesap/Gizlilik Ayarları‘na geliyoruz. Buradan alt kısımda bulunan “Uygulamalar ve İnternet Siteleri” kısmına gelip, “Ayarlarını düzenle” linkine basıyoruz. Karşımıza kullandığımız uygulamalar geliyor. Hemen karşılarında bulunan “X” basarak istediğimizi kaldırıyoruz. Böylece artık kişisel bilgilerimize de ulaşmamış oluyorlar. İşlem bu kadar basit, sizler de kullanmadığınız facebook uygulamaları varsa mutlaka kaldırın. Yoksa bu firma ya da kişiler bilgilerinizi istemediğiniz yerlerde kullanabilirler.

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla