Nasıl asteğmen seçilinebilir?

Soru: Askerlikle ilgili birşey sormak istiyorum..sizin 12 ay yaprığınızı biliyorum neye göre belirleniyor uzun ya da kısa olması? Sınava falan girmemiz mi gerekiyor?

Cevap: Seçilme kısmı biraz şans-kader gibi geliyor. Ben kendi adıma seçim kısmına “kısa dönem” olarak seçtim ve sonuç “uzun dönem” olarak geldi. Bu tamamen senin askere gideceğin dönemde istek olup olmamasına bağlı bir durum diye düşünüyorum.

Eğer “uzun dönem” diye işaretlersen, gitme şansın daha fazla olur. Çünkü asteğmen okulunda birçok kişi zaten gönüllü gelmişti.

Bu arada ben komando asteğmen olarak seçilmiştim. Tuzla Piyade Okulunda, boy kilo oranına bakılarak atama yapıldığı düşünülüyordu. Tam olarak ne kadar doğru bilgidir bilmiyorum ama yaklaşık 900 kişi içersinde şişko ya da çok zayıf görmedim.

Sınav konusuna gelince, ben normal tüm soruları yaptım. Tamamen ona baktıklarını da düşünmüyorum çünkü asteğmen okulunda o sınavdan çok iyi sonuç çıkaramayacak arkadaşlar da vardı. Tavsiyem uzun dönem istiyorsan mutlaka işaretle, kesinlikle etkisi olacaktır.

Umarım istediğin şekilde gidersin. Şimdiden iyi teskereler.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla