Nokia 5800 ses problemi

Nokia 5800

Cep telefonu piyasasında Iphone‘nun pazar payının önemli bir kısmını almasıyla birlikte biraz işler karıştı. Iphone bazı dez avantajlarının olması Nokia‘yı harekete geçirdi ve Iphone rakip olarak Nokia 5800 Xpressmusic modelini piyasaya sürdü.

İlk başlarda Iphone‘da eksik bulunan tüm özelliklerin Nokia 5800 olması ve fiyat olarak yarı yarıya fark etmesi, Nokia‘yı yaptığı bu hamle ile başarılı göstersede, yeteri kadar test edilmeyen telefon modeli bir çok sorunun ortaya çıkmasına sebep oldu. İlk olarak A.B.D piyasaya sürülen model, çok geçmeden hoparlör problemi yüzünden piyasadan geri çekildi ve Nokia hoparlör firmasını değiştirerek tekrar üretime geçti.

Nokia 5800 çok kısa sürede en çok satılan telefon haline geldi. Çünkü rakiplerine oranla bir çok özelliği bulunmaktaydı. Iphone‘nun önünde kamera olmaması nedeniyle 3g tam olarak destekleyememesi, değişmez kasa nedeniyle en ufak arızada dahi telefonun değişmesi gerektiği için insanlar tereddütte kalıyorlardı. Nokia bunların hepsini içinde barındıran ve Ovi sayesinde destek verdiği telefonu ile piyasadaki pazar payını artırmayı hedefledi.

Nokia 5800 Xpressmusic olarak adlandırdığı telefonda Wifi, 8gb harici bellek, 3g, dokunmatik ekran, uzun pil ömrü ve Symbian işletim sistemi ile tüm yeni teknolojileri içinde barından telefonunda, adında Xpressmusic geçmesine rağmen çok kalitesiz bir kulaklık ile satışa çıkardı. Tüm dünyada kalitesiz ses çıkışı nedeniyle sert yorumlara maruz kalan 5800 Xpressmusic‘e bir de karşıdan gelen aramalarda sesin çok az, kopuk ve cızırtılı gelmesi eklenince, Nokia için sıkıntılı günler başladı. Bugün “Nokia 5800 ses sorunu” diye arattığınızda binlerce Türk sayfasında, yine “Nokia 5800 sound problem” diye arattığında bir çok yabancı sitede de aynı sorundan muzdarip binlerce kullanıcıya denk gelebilirsiniz. Bu ses sorunun çözümü ön kapağın altında bulunan tellerin bir cımbız vasıtası ile dışa çekilmesiyle çözülüyor. Hatta bu konuda Youtube‘da yayınlanan bir çok video’da mevcut ancak garanti probleminin ortaya çıkmaması adına, telefonu aldığınız yere teslim etmeniz daha mantıklı olacaktır.

Benzer Yazılar

Yorumlar

  • cengiz aslan , 18 Mart 2010 - 02:31

    Konularınızda lütfen kaynak gösteriniz. Size ait olmayan yazılarda özellikle.

    Cevapla
  • ilhan bahar , 19 Mart 2010 - 18:03

    Blogdaki tüm yazılar bana aittir. Zaten Google’a istediğiniz cümleyi yazdığınızda, benzer bir yazının olmadığını anlarsınız. Lütfen yorum yazmadan önce araştıralım.

    Cevapla

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla