Topluluk Tanıtım ve Dgs Semineri

06.05.2010 Perşembe günü, Sarayiçi Yerleşkesinde Topluluk Tanıtımı ve Dgs üzerine bir seminer verdim. Seminere yaklaşık 70-80 civarında bir öğrenci topluluğu katıldı. Verimli geçtiğini düşündüğüm seminerde, umarım onları yönlendirebilecek bilgiler vermişimdir.

Seminere öncellikle Bilişim ve Teknoloji Topluluğumuzu tanıtarak başladım. Topluluk olarak neler yaptığımızı? Neler yapmak istediğimizi? Neden topluluğa üye olmaları gerekir? gibi sorulara cevap vermeye çalıştım. Yaklaşık 10 dk süren topluluk tanıtımından sonra, DGS seminerine geçtim.

DGS seminerinde öğrencilerin, girecekleri sınavla ilgili bilmesi gerekenleri tamamiyle anlattım. Özellikle neden bu sınava girmeleri gerekir? sorusuna çeşitli örnekler verdim. Puan hesaplamadan, aöbp hesabına kadar bir çok bilginin anlatıldığı seminer, topluluk temsilcilerinin seçilmesiyle son buldu.

Umarım bu seminerden geçen seneki gibi etkinlenen min 5 kişi olur. Böylece en azından 5 kişi de şansını denemiş olurlar. Herkese bol şans…

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla