Tubitet tanışma toplantısı

Topluluk olarak 2010-2011 dönemi ilk tanışma toplantısını gerçekleştirdik. Toplantımız üç seans şeklinde gerçekleşti. İlk seansta 1. Öğretim 1. Sınıf arkadaşlarımız ile öncellikle bölüm başkanımız Doç. Dr. Yılmaz Kılıçaslan bir tanışma yaptı. Ardından bölümümüzün tüm hocaları sıra ile kendilerini tanıttılar. Her biri uzmanlık alanlarını açıklarken öğrenciler tarafından hiç bir soru aktarılmadı. Son olarak sahneye Bilişim ve Teknoloji Topluluğu adına, başkan olarak ben çıktım. Henüz yeni tanıştığımız öğrenci arkadaşlarımıza topluluğun bölüm içersinde ki görevini ve amacını aktarmaya çalıştık, neredeyse tüm hocaların toplam harcadığı süreyi biz topluluk olarak kullanmış olduk. Aşırı ısrarlara rağmen malesef öğrencilerden soru alamadık.

İkinci seansta ise 2. Öğretim 1. Sınıftan arkadaşlarımız ile tanışma fırsatına eriştik. Kendilerinin hocalara yönelttiği sorular ve dinleme açısından biraz daha iyiydiler. Vakit darlığı ve hocalarımızın aynı şeyleri ikinci kez dinlemesi nedeniyle yaptığımız topluluk tanıtımında çok hızlı davranmak zorunda kaldık. Hatta E-Dergi konusundan sorumlu olan Alper Karamanlıoğlu arkadaşımıza yeteri kadar vakit kalmadı. Normal şartlarda 11:00‘da başlaması gereken, 2. Seans saat 11:30‘da başlayınca bizim topluluk toplantısıda 30 dk gecikmeye maruz kaldı. İşin kötüsü saat 13:00‘de aynı salonda bir seminerin olması işleri biraz zorlaştırdı. Bu hafta biraz hızlı olmak zorunda kaldık.

Son oturumda hocalarımız gitti. Tamamen biz bize kaldık, 2. Öğretim 1. Sınıftan bir çok arkadaşımız detay almak için kalmışlardı. Genel olarak topluluk toplantılarına katılan bir çok arkadaşımızı da göremedik, sebebi ise saatlerin öğrencilere ters gelmiş olmasıydı. Sınıf temsilcilerinin seçilme işlemini gerçekleştirdik. Bu sadece 1. sınıf düzeyinde oldu. Çok sıcak bir sohbet havasında bir tanıtım geçtiği düşünüyorum. Kendi adıma ben anlatırken çok eğlendim. Yeni arkadaşlarla görüşmek sevindirici oldu, yine isimlerini ezberlemeye başladım. Onlar beni Facebook‘a eklemeye de başladıktan sonra, yolda isimleri ile hitap ettiklerimde baya şaşıracaklarından hiç şüphem yok.

Seminer sırasında tasarımını Cem Demir ve içerik konusunda da Merve Bilgen arkadaşlarımızın ilgilendiği sitemizden bahsettik. Eminim bir çok arkadaşımız artık siteyi takip etmeye başlayacaklardır.

Günü özetlememiz gerekirse yaklaşık 200-250 kişiye topluluğun tanıtımı yaptık. Hepsinden olumlu sinyaller aldım. Özellikle 2. Öğretim 1. Sınıflardan çok umutluyum. Onların topluluğa daha da yoğun katılım sağlayacağını düşünüyorum. Haftaya düzenli toplantılar yapmaya başladığımızda sanırım herkes ne kadar ilgili olduğunu belli edecektir.

Yakında tekrar görüşmek üzere…

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla