Youtube ve yasaklı sitelere giriş için Google Dns

Google sitelerin yasaklanmasına kesin çözüm olarak, kendi dns adreslerini açıkladı.Google yeni dns adresleri ile internettin daha da hızlanacağını belirtti.Domain Name System yani alan adı sistemi internetin anahtar parçalarından birisini oluşturuyor. İnternet bağlantısında yaşadığımız çoğu sıkıntının sebebi de DNS sorunlarıdır. Yüksek bağlantı hızına karşın tıklanan internet sayfalarının bir türlü yüklenememesinin en büyük sebebi budur.

Google’ın DNS adresleri 8.8.8.8 ve 8.8.4.4,  bunu bilgisayarınızda ki ağ bağlantılarına sağ tıklayıp özellikler menüsü altından TCP/IP Protocol kısmının gelişmiş ayarları altında görebilir ve değiştirebilirsiniz.

Bu DNS sunucularının bir diğer ilginç yanı da YouTube gibi yasaklanan internet sitelerini açabilmeleridir. Yani Google internet yasaklarının çevresinden dolaşmak için de bir araç sunuyor. Kullanıcıların pek çoğu zaten yasağı aşmak için farklı DNS‘ler kullanıyordu ama Google‘ın kendi DNS‘leri toplu bir çözüm sunuyor.

Şuan bu DNS adreslerini kullanmaktayım ve sayfa açılmalarında ufakta olsa bir değişim gözlemledim.Herkesin kullanmasını tavsiye ederim.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla