• Şuradasınız
  • Anasayfa
  • İnternet,İpuçları
  • Tüm yasaklı sitelere giriş; programsız, dns değiştirmeden sitelere giriş! 2012 – 2013

Tüm yasaklı sitelere giriş; programsız, dns değiştirmeden sitelere giriş! 2012 – 2013

İnternette yer alan tüm engellemeler önceden dns üzerinden yapılırken, artık ip odaklı olarak yapılmaya başlandı. Yani Türkiye ip adreslerine yapılan bir engelleme ile dns değiştirseniz bile, yasaklı bir siteye giriş imkanınız kalmıyordu. Peki ya ip adresinizi Türkiye değil de başka bir ülke üzerinde gösterirseniz ne olur? Tabi ki tüm engellemeler kalkar.

Öncellikle; http://www.cool-proxy.net adresinden bir ip adresi ve port numarası kopyalıyoruz. Daha Firefox tarayıcımızı açarak; Araçlar/Seçenekler/Gelişmiş/Ağ/Ayarlar kısmına gelerek “vekil sunucuyu elle ayarla” kısmına geliyoruz. Buraya daha önce siteden kopyaladığımız ip adresini “HTTP vekil sunucusu” kısmına yapıştıryoruz. Diğer kopyaladığımız port adresini de “iletişim noktası” kısmına yapıştırıyoruz. Tamam diyip tekrar açıp kapattığımızda artık farklı bir ülkeden giriş yaptığımız için tüm sitelere sorunsuzca girebilirsiniz.

Eğer ki bağlantı sağlanmazsa siteden farklı bir ip adresi ve port numarası kopyalayarak aynı işlemleri tekrar yapabilirsiniz.

Görüşmek üzere.

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla