• Şuradasınız
  • Anasayfa
  • Genel
  • Mavi ile Kırmızı – Havacılık vakaları kitabı incelemesi

Mavi ile Kırmızı – Havacılık vakaları kitabı incelemesi

resim-1399099834Bir Türk şirketi bulunduğu sektörde, hızla liderlik basamaklarını tırmanıyordu. Bir dünya markası olabilmek için çabalayan bu firma hangi Türk firmasıydı? Bir çoğunuzun aklına gelmiş olabilir, Türk Hava Yollarından bahsediyorum. İç hatlarda 44, dış hatlarda 152 destinasyona uçarak, Türkiye‘nin en bilindik uluslararası firması olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Kırmızı ile Mavi ise; Türk Hava Yolları ve onun iştiraki olan AnadoluJet‘in bu engebeli yolda ne tarz zorluklarla karşılaştığını bize aktarıyor. Daha önce “Havacılık Vakaları” ismiyle basılmış olan kitabın, güncellenmiş halini bu kaynakta buluyoruz. Havayolları şirketleri ne tarz stratejiler ile başarılı işler elde ediyor? Neden bir alt marka yaratma ihtiyacı duydular? THY diğer havayollarından farklı kılan özellikleri hangileri? İstanbul’da 3. havaalanı neden inşa edilmeli? gibi bir çok soruya yanıt bulacaksınız.

THY geçmişi ve gelecekte atacağı adımları şimdiden öğrenmek isterseniz, kitabı okumanızda fayda var.

 

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla