Facebook çocuğa sponsor oldu!

Pes! Gerçekten pes! arkadaş siz hiç mi akıllanmayacaksınız? Bugün ismi lazım değil, bir arkadaşın paylaştığı bu fotoğrafı gördüm. Gayri ihtiyari bakma ihtiyacı hissettim.  Bazı karaktersiz insanlar bu fotoğrafı kullanarak, insanları kandırıyorlar. Nasıl mı?

Facebook Çocuğa Sponsor Oldu.. 🙁 Çok Hasta Ve Derhal Ameliyat Olması Gerekiyor !
Her Beğeni ; 4 Tl
Her Yorum ; 8 Tl
Her Paylaşım ; 15 Tl
Allah Çocuğun Yardımcısı Olsun..

Üstteki yazı ve fotoğraf “Adam haklı dağılın beyler” adlı bir Facebook sayfasının paylaştığı iletidir. İnanılması güç ama yukarıdaki yazıya inanarak bu fotoğrafı 21.203 kişi beğenmiş, 13.628 kişi paylaşmış, 6845 kişi de yorum yapmış. Yani bir salağın ortaya attığı bu yalan, paylaşımları da hesaplarsak belki 100.000 kişiye ulaşmış oldu. Tabi bu şekilde sayfasının da reklamını yapmış oldu.

Yukarıdaki fotoğraf büyük olasılıkla, Google aramaları sonucu ortaya çıkan, bir genç kardeşimize ait. Benim burada kızdığım nokta, hiç düşünmeden körü körüne inanma kısmı. Eskiden, Microsoft Patricia Teyze mail atanı zengi ediyor, hastaya yardım için forward yapıyın vs. bir çok örneği vardı. O zaman da yüz kere söyledik ki, bu tarz şeylere inanmayın.

Facebook‘ta paylaşım yapmanın ya da beğenmenin, Facebook‘un kendisine ne gibi bir yararı olabilir? Facebook yardım yapacak olsa bunu bu salaklara mı açıklatır? O iğrenç yazım yanlışlığı dolu duyuruyu yapar mı?

Bu olayda tek doğru var, o da bu kardeşimiz gibi hasta olanlara Allah acil şifalar versin. Ancak geri kalan her şey hayal ürünüdür. İnanmayın, inanmayanları uyarmaya devam edin!

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla