Hayal kırıklıkları üzerine…

Hayatımızda sık sık iniş çıkışlar yaşarız.Bu iniş çıkışlarda bazen çok mutlu olup,delicesine yaşamak isterken,bazen de hayata küsüp ölmeyi düşünürüz.Hayal kırıklıkları hayatımızın hiç bir evresinde yakamızı bırakmaz.Peki nasıl meydana gelir?Neden bizi bu kadar çok üzer ki?Önceden kestirip hayal kırıklığı yaşamadan hayatımızı sürdürebilir miyiz?Her insan yaşamak zorunda mıdır?

Aslında aklımıza daha bir çok soru gelir.O soruları sorarken bile hepsinin cevabını biliyoruzdur.Biz bir olayı yaşayacaktırız ve malesef kötü olan o olay gerçekleşecektir.Ne yapmaya çalışırsanız çalışın,bunu değiştiremezsiniz.O hayal kırıklığı daima sizi orada bekliyor olacaktır.Bu hayal kırıklığı bazen düşük alınan bir not,bazen karşılık alınmayan bir sevgi,bazen de kaybedilen bir paradır.Nerede olursanız olun,gelir sizi bulur ve gününüzü bazen haftanızı zehreder.Sonra siz kendi içinizde panzehir oluşturursunuz,etkisi yavaş yavaş azalır.Ancak hiç bir zaman yok olmaz.Siz onu akıl defterinize geçersiniz,ne zaman benzeri bir olay ile karşılaşsanız o an aklınıza gelir.

Bazen umudunuz çok büyür,kesin olacak gözü ile bakarsınız.Sonra sonuç hiçte sizin beklediğiniz gibi olmayabilir.Bunlara büyük hayal kırıklıkları denir.Hayatımız boyunca bunlara 3-5 defa denk geliriz.Oda zaten unutulmaz bir anı olarak kalması için yeterli olur.Günlerce çalıştığınız bir proje iptal olabilir,mutlu giden bir beraberliğiniz evlilik yerine ayrılıkla sonuçlanabilir vs. sizin verdiğiniz emekler aklınıza gelir.Onlar bu ateşi körükleyen kıvılcımlardır.O ateş içinizi kor kor yakarken,içten sizi kavuran sıcaklık pişmanlıklarınız,sorumluluklarınız ve suçluluk duygunuzdur.

Hayal kırıklarından kurtulmanın en kolay yanı unutmaya çalışmaktır.Unutmaktır demiyorum çünkü insanın yaşadığı hiç bir hayal kırıklığı yıllar geçse bile unutulmaz…Bol umutlu günler dileklerimle…

Benzer Yazılar

Yorumlar

 • ziyaretci :))) , 30 Mayıs 2009 - 02:37

  YAŞIYORSAM HALA UMUDUM VARRRRRR!!

  Hayat çok ince bir çizgi üzerindedir.Bir taraf çok mutluluklar üzerinedir diger taraf mutsuzluklar,hayal kırıklıkları üzerinedir.Ve yaşadıgımız sürece bizim hep ayagımız bir tarafa kayar sonra gene çizgi üzerinde yürümeye devam ederiz sonra gene kayar ayagımız.Ayagımız bir tarafa kayar diyorum bir tarafa düşeriz demiyorum.Bu kısır döngü hayat yolculugumuz süresince devam eder.
  Arkadaslarımızla muhabbet ederken hep keske mutlu olsam deriz ama aslında amacımız tam o cizgi üzerinde yürümektir.Herşeyin fazlası zarar ya bünyemize dokunuyor.Herşeyin ortası makbuldur insanoglu için.
  Olaya matematiksel yaklaşırsak her iki tarafada kaymamız eşit sürede gerçekleşir.Ama biz mutlulugun kıymetini bilmeyiz ve kendimizi hayal kırıklıgına düşmüş gibi düşünürüz.Birdaha düzlüge çıkamıcakmışız gibi..
  Herkes hayal kırıklıgı yaşar ama bence kendimizi buna hapsetmemeliliyiz.Bu bizim hayat şartımızmış gibi düşünüyoruz.
  İşin enterasan yanı çok güldügümüz zaman ay bugün çok güldüm kesin yarın başıma kötü birsey gelicek diyoruz ama bugün çok agladım kesin yarın gülücem diye düşünmüyoruz.Bu da bizim güllerimizi solduruyor.
  Çok aptalca gelicek ama bir tebessüm bile yaralarımızı hafifletmeye yararken biz elimizden geldigince bundan kacıyoruz ve OFlamayı tercih ediyoruz.Bence basımıza gelenlerden cok nasıl davranıcagımızı bilmedigimiz icin hayal kırıklıklarımız büyüyor.

  Cevapla
 • admin , 31 Mayıs 2009 - 00:46

  ziyaretci sen tanıdık geliyorsun ama neyse 🙂

  Cevapla

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla