İBB – Metro İstasyonlarında yeni yıl dilekleri

post_it_note_wall

Yeni yılın gelmesine artık sayılı günler kaldı. Tüm dünyada birçok yaratıcı lazer gösterileri, havai fişek ve çeşitli kutlamalar düzenlenecektir. Ülkemizde belirli oranda bu kutlamalara katılmaktadır.

Savaşların ve huzursuzluğun egemen olduğu şu ortamda insanların, iyi dileklere ve bir anlık bile olsa tebessüm etmeye ihtiyaçları var. İBB Metro istasyonları günlük binlerce kişinin geçtiği, kullandığı toplu taşıma araçlarıdır. Hal böyleyken merkezi konumdaki (Taksim, Mecidiyeköy vb.) metro istasyonlarında dilek duvarları oluşturulabilir. Belediyenin yapması gereken sadece, post it ve kalem ihtiyacını karşılamak için gereken bir stand kurmaktır. İnsanlar yeni yıl dileklerini ufak kağıtlara yazarak bu duvara yapıştırabilir ve her gün oradan geçen binlerce kişi bu dileklere ortak olabilir. Maliyet olarak çok cuzzi, manevi olarak ise büyük etki yaratacak bir organizasyon olacaktır.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla