Neler yapamıyorum?

Bir iki gündür, onlarca eklenti arasından seçebildiğim “Announcement ticker highlighter scroller” malesef verimli olmadı. Kendisi sürekli olarak sunucuya bağlanamama hatası verdirdiği için iptal ettim. Özellikle Windows makina olduğu için bu tarz sorunların çıkması doğal, 30 sn kadar sunucuya bağlanamazsa, Fatal Error hatası veriyor. htaccess dosyasından bunun süresini uzatmak mümkünmüş fakat uğraşmadım. Eklentiyi kaldırdıktan sonra bu hata da ortadan kalktı. Windows makina da php çalıştırmanın zararları…

Doğru düzgün çalışan bir eklenti bulabilirsem, Twitter tarzı bir “neler yapıyorum?” bölümünü sağ tarafa yerleştiricem. Aktif olarak Twitter kullanmadığım için, özellikle ona dönük bir eklenti kurmak istemiyorum. Aradığım eklentiyi bulabilirsem, buradan duyurucam. Eminim benim gibi arayan baya kişi olmuştur.

Benzer Yazılar

Yorumlar

 • Xman , 17 Mart 2011 - 15:29

  uğraşmadım demişsin iyi güzel demişsinde zaten htaccess dosyası win sunucuda çalışmazki kendini parçalasanda birşey yapamazsın. Windows sunucuda wordpress kuranları hiç anlamıyorum. Eklentiyi kendin kodlaman gerekecek yada htaccess kullanmayan bir eklenti bulman gerek oda çok zor. güvenlik için herzaman htacces dosyası lazım bilg. müh. okuyorsun bizlerden iyi bilmeniz gerek bunları.

  Cevapla
 • ilhan bahar , 17 Mart 2011 - 21:53

  Merhaba,

  Bakmadığımı söylemiştim. Ancak şunu da belirtmeden geçemeyeceğim ki, bir Bilgisayar Mühendisi Windows makina da htaccess dosyasının çalışmadığını bilmek zorunda değil. Keza böyle bir eğitim de almıyor. Zaten ortada öyle derinlemesine öğrenecek bir şey de yok. Ama Windows makinalar da php çalıştırmak gerçekten kötü oluyor. Bunu bilerek değil, kullandığım reseller başka bir site nedeniyle Windows olması gerekiyor. O yüzden sitem de Windows makina üzerine kurulu, bu da bir çok sorun doğuruyor.

  Cevapla

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla