Cevahir – Pazar yeri

Cevahir alışveriş merkezi içersinde bazı ölü noktalar olduğu herkesce bilinen bir gerçek, bu alanları verimli kullanmak adına, Pazar yeri projesi başlatılabilir. Proje kapsamında, bol çeşit ve ucuz fiyat mottosuyla, ziyaretçileri şaşırtacak kampanyalar düzenleyebilecek firmalara yer verilmelidir. Projenin detayını açıklamam gerekirse;

Cevahir içersindeki ölü nokta, en az 10 en fazla 30 ufak stand açılabilecek şekilde olmalıdır. Alt katta yer alan, halı derneğinin alanı da olabilir. Bu alan -haftalık- olarak nispeten makul ancak ürün olarak şaşırtabilecek firmalara kiralanmalıdır. Firmalar için Cevahir içersinde ufak bir depo alanı tahsisi de yapılmalıdır. Stand üzerine yeterince malzeme yerleştirilemeyeceği için herkese eşit şekilde d1337069852_cevahirepoda da alan ayrılmalıdır. Depo boyutu bir dükkanı geçmeyecek şekilde dizayn edilebilir.

Burada hedeflenen ana amaç kira geliri değil, bol çeşitlilik ve her hafta yenilenen firmalar sayesinde, kişileri bu ölü alana yönlendirmektir. Firmalar tek konsept değil, elektronikten yöresel ürünlere kadar birçok farklı konseptte olabilir. Böylece cevaharin tüm alanlarının efektif kullanımı sağlanır.

Girişte ve billboardlarda bu alan tutana kadar reklam çalışmaları yapılmalıdır. Yazın belediye izinleri müsaitse, açık alanda da bu konsept devam ettirilebilir.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla