#Diziservisi #avea #turkcell #vodafone #biFikrimVar

gsm

Game of Thrones, Vikings, Da vinci’s Demons gibi birçok dizi yeni sezonu ile tekrar yayına başlayacak. Tüm dünya’da olduğu gibi Türkiye‘de de birçok kişi yabancı dizileri takip ediyor. Malesef bu dizileri anında izlemek için yasal bir zemin mevcut değil.  Mecburen herkes torrent ya da online izleme sitelerinden, kaliteye çok da dikkat etmeden izlemek zorunda kalıyor. Peki ya bu hizmeti GSM şirketleri sağlayabilseydi? Dizi yayınlandıktan sonra herkes istediği yerden, istediği zaman açıp bu dizilere ulaşabilseydi, güzel olurdu. Tabi bu işin bir de maliyet boyutu var. Bu kısım ise bölüm başı ya da aylık olarak fiyatlandırılabilir. Ancak hemen belirtmekte fayda var. Bu fiyat aylık 4 TL olan psikolojik sınırı geçtiği zaman talep görmeyecektir.

Telefonlar ile televizyonlar kolayca anlaşmaya başladığı zaman yani biraz daha açıklamamız gerekirse; telefon üzerinden izlenen bir dizi rahatlıkla televizyona aktarıldığı zaman bu herkesi daha da cezbeder hale gelecektir. Yabancı dizi sektörü şuan Türkiye’de sahipsiz şekilde yayılmaktadır. Öncü olan GSM şirketi pastadan büyük pay alacaktır.

Ülkemizde dizi sektörü Türk dizileri açısından da farklı değildir. Fazla izlenen herhangi bir dizi sonrası, dizi izleme sitelerinin hitleri üst noktalara ulaşmaktadır. Bu müthiş ilgi de yine değerlendirme kapsamına alınabilir. Bu hizmet ücretsiz sağlanarak, kullanıcıların internet kullanmaları teşfik edilmiş olabilir ya da makul bir fiyatlandırma eklenerek, kota iade edilecek şekilde izletilebilir.

Tivibu, Turkcell + TV gibi hizmetler, çok farklı bir alanda hizmet vermektedir. İnsanlar evlerindeyken zaten halihazırda, birçok film ve programa ulaşabilmektedir ya da daha sonra izlemeyi tercih edebilirler. Ancak diziler açısından bu durum böyle değildir. Artık haftanın günleri dizi adları ile eşdeğer hal almıştır. Bknz. Bugün günlerden Game of Thrones 🙂

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla