Fizy’nin yurt dışında çalışmaması

“we’re sorry. fizy is currently only available in turkey.” uyarısı sonucu öğrendiğim durumdur. Sanırım yaptıkları lisans anlaşmaları sadece Türkiye‘yi kapsayacak şekilde yapılmış. Gerçi, Fizy‘nin yurt dışında da neler yapabileceğini görmek adına aslında, bu anlaşma daha geniş bir kapsama alanıyla yapılabilirdi. Garip bir durum, ilk defa denk geldim. Tam tersine sizler de bir çok kez tanık olmuşsunuzdur. Yani Türkiye hariç ülkelere hizmet verilmesine ama ilk defa Türkiye‘de bulunan bir site harici ülkelere hizmet vermiyor.

Benzer Yazılar

Yorumlar

  • Yasin , 06 Kasım 2012 - 16:52

    Sanırım yabancı şarkıların telif haklarını (artık ne deniyorsa tam olarak bilmiyorum ) almadıklarından dolayı olabilir bu yasak. Bu sayede türk olmayan hiçbir sanatçı bu siteye girip şarkılarının dinletildiğini bilmiyor. Ama bir yandan büyük şirketlerin koruması altına giren fizy’nin bunun için böyle bir şey yapacağını da düşünmüyorum.

    Cevapla

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla