İrlanda vizesi beklerken yaşlanmak…

Askerden geldikten sonra, belge hazırlama telaşı ile sağolsun ülkemizde ki, pasaport krizi de bana denk geldiği için 17 Ağustos 2012‘de başvuru yaptığım, İrlanda vizesinden hala yanıt gelmedi. Öyle bir ülke düşünün ki; belgeleri incelemeyi sekiz haftada da tamamlayamıyor. Hayır merak etmeye başladım, kelime kelime inceliyorlar mı? Zaten bu işin asıl saçmalığı, Türkiye’de İrlanda Konsolosluğu olduğu halde, belgelerin İrlanda‘ya gönderilerek orada incelenmesidir. Belgelerin bir süre burada da zaman kaybettiği düşünülürse, gerçekten saçma sapan bir uygulamadır.

Önceden düşündüğüm Amerika‘ya başvursaydım. En azından olumlu ya da olumsuz çoktan yanıt almış olurdum. Şimdi ise malesef bu garip bir vize uygulaması olan ülkeyi beklemek zorunda kaldım.

Vizenin çıkma ihtimali yüzünden iş bakamıyor olmamsa, beni daha çok sinirlendiren bir durum. Sonuçta burada geçen her ay benim zamanımı çalıyor.

İrlanda‘ya uzun dönem başvuru yapacak olan arkadaşlar, gitme tarihinden 2-3 ay önceden başvurmayı unutmasınlar.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla