Şişli Belediyesi – Şarj İstasyonları

Akıllı telefonların hayatımızda büyük yer edinmesiyle birlikte, insanlar her an, her yerde telefonu şarj etmeye uğraşıyorlar. Başlıkta Şişli Belediyesi yazıyor ancak tüm belediyeler için kullanılabilir iki ayrı model sunmak istiyorum.

1- Öneri: Merkezi yerlerde, sadece telefonu sarj edebilecek seviyede elektrik verilerek bankların yanlarına priz konulabilir. Böylece insanlar ufak bir mola verdikleri sırada, oturdukları bankta telefonları şarj edebilirler. Bu hizmetin ücretsiz olması tavsiye edilir ancak kötü kullanımı engellemek adına 1 TL gibi makul bir ücrette alınabilir.

2- Öneri: Merkezi yerlerde şarj direkleri eklenebilir. Üzerinde birden fazla priz bulunan bir direklerin karşılarına veya direklerden görülecek mesafelere reklamlar yerleştirilerek, insanların beklerken bu reklamları izlemesi sağlanabilir. Böylece harcanan elektrik, reklam gelirlerinden karşılanacaktır.

İki öneri için de, mobese kameralarının olduğu yerlere konulması, güvenlik anlamında fayda sağlayacaktır.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla