• Şuradasınız
  • Anasayfa
  • Yurtdışı
  • Dublin’de nerede kalınabilir? Dublin’in hangi bölgesi merkezdedir?

Dublin’de nerede kalınabilir? Dublin’in hangi bölgesi merkezdedir?

Soru: hocam iyi günler,
3-4 aylığına dubline gitme durumum var.
sanırım siz daha önce kalmışsınız bir müddet.

ben dublin yakınında Newcastle’a  gidiyorum.
kalacak yer olayını nasıl yapabiliriz.
internetten apartman daireleri falan var ama pahalı geldi bana, 600-700 EU dan aşağı pek yok, başka alternatifler var mıdır bildiğiniz. öğrencilerin kaldığı yurt tarzı yerler mesela, ya da benzer olabilir.
bir de dublin de bisürü bölge-yer ismi var (Dublin 1, Dublin 2 gibi), bölge olarak şehir merkezine yakın nerelerde kalınabilir.

bilgi için şimdiden teşekkürler.

Cevap: Selamlar,

Öncellikle gideceğiniz yer olan Newcastle’ın çok Dublin’e yakın olduğunu söyleyemeyiz. Dublin genel olarak küçük bir yer diye düşünebilirsiniz fakat ulaşım problemi ve pahalı olması nedeniyle, Newcastle’da bir yer bulmanız çok daha mantıklı olacaktır. Her gün Dublin-Newcastle arası gidip gelmeniz oldukça zor olur.
Daft.ie’den Newcastle için bakıldığında aylık 350 Euro’ya tek oda bulabilirsiniz. Zaten şu aşamada tek başınıza daire tutma ihtimaliniz yok. Benim size tavsiyem yine aynı bölgedeki Hosteller ile görüşmeniz çünkü oralarda kahvaltı dahil olarak tek ya da çift kişilik odada aylık 300 Euro gibi bir rakama kalabilirsiniz. Zaten bu fiyatın altına ev bulmanız zor.
Eğer Dublin’de kalmak isterseniz merkez Dublin 1 diye geçer. Orada 5-6 kişiyle kalırsanız 200 Euro’ya kadar düşebilirsiniz. Ancak 3-4 aylığına kimse ev paylaşmayacaktır. Dublin 2-8-9’da yine merkeze yakındır. Dublin’in diğer bölgelerine giderseniz eğer ulaşım gerçekten çok sıkıntı olur.
Umarım her şey planladığınız gibi olur. Bol şans.
 

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla