Dublin’de hangi dil kursu?

Soru: Kardeşim selamlar,

İnternet sitendeki yorumları okudum.  Bana yard olabilirsin diye dusundum. Öncelikle çok faydalı oldu yazilarin benim tek çekincem aksan farkı ama bu konuyuda aştım. Dublin için sadece okulu belirlemek kaldı 5-6 yer gezdim fakat danışmanlık kurumlarına pek güvenmiyorum. Sen belki dil okulu seçimi hakkında yardımcı olabilirsin. Bana malvern house, alpha collage ve english in dublin seçenekleri sunuldu. Senin bana önerebileceğin bir okul var mı orada ztn az sayıda Türk oldunu okudum. Kaplan ef gibi okullara yüksek paralar ödemek istemiyorum. Ztn ing yüksek lisans eğitimi aldım Yeditepede unuttuklari hatirlayıp aktivitelere katılmak istiyorum. Birde iş olanakları nelerdir. Bu konularda saglsm yorumlara ihtiyacim var kardesim.

Desteğini bekleyorum.

Cevap: Selamlar,

Aksan konusunda büyük bir sorun yok. Çünkü Dublinerlar genellikle iyi bir aksanla konuşurlar. Okul için önerebileceğim SWAN diye arkadaşların gittiği bildiğim kadarıyla da, maliyeti DCU’ya göre daha düşük bir okul vardı. Oranın kaliteli olduğunu söylemişlerdi. Aslında buradan giderken kısa süreli yazılmaya bak, orada çok ucuza okullar bulabilirsin. Böylece oluşan fiyat farkı ile daha uzun süre kalma şansın olur.

İş umudu ile gitme oraya, orada zaten herkes iş aradığı için bulma şansın pek yok. Özellikle çalışma iznin olmadığı için, kimse sıcak bakmayacaktır. Bulma şansını %5 gibi düşün.

Görüşmek üzere.

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla