Şişli’de tinerci çocuk problemi!

tinerci-cocuklar_37111
Avrupa yakasının merkez noktalarından bir tanesi olan Şişli/Mecidiyeköy bu aralar, tinerci çocukları ağırlıyor. Evet yanlış okumadınız, onlarca tinerci çocuk, başı boş şekilde yollarda gezip herkesten para istiyorlar. Bu durum bazen aşırı rahatsız edici bir hal alabiliyor. Onlara vereceğiniz 1 TL büyük bir rakam olmayabilir fakat; vereceğiniz 1 TL ile alınacak uyuşturucu maddeyi çektikten sonra tehlikeli olabilirler. Bugün sadece yol kesme şeklinde uyguladıkları eylem yarın birilerini yaralamaya hatta suçsuz yere birinin ölmesine dahi neden olabilir.

Taksim’in yayalaştırılmasından sonra orada yer alamayarak Şişli tarafına gelen çocuklar, burada özellikle Köprü Altı, Işıklar ve Cevahir’in önü gibi yerlerde, para talebinde bulunuyorlar. Bu durumun Belediye, Emniyet ve Çocuk evleri ortaklığında, yapılacak olan evler, eğitimler ile giderilmesi gerekiyor. Gerekiyorsa sabredip, tedavi edildikten sonra meslek kazandırarak topluma tekrar kazandırmak gerekiyor.

Umarım bu durum yetkililerin biran önce dikkatini çeker ve kimse zarar görmeden önce gerekli önlemleri almış olurlar.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla