Soru Cevap: Dublin gece hayatı ve konaklama

Soru: Kayit olduysan yapacak birsey yok demissin bunu baska okul onerrcegin icinmi soyledin yoksa yurt icinmi? Eger yurt icinse 1 aylik kayit oldum ve haftalik 110 euro oldugu icindi. Eger uyguna ev bulabilirsem ve arkadas olursa eve cikarim tabi ki.yazmayi unuttugum sey tabi ki gece hayati illaki arkadaslarinla sosyallesiceksin fakat gece otobusler falan 1 de sonmus galiba ordan hazelwood’ta sehir metkezinden uzak sanirim. Sen nasil yapiyordub gece biryere ciktigin zaman?

Cevap: İrlanda yerine İngiltere’nin daha verimli olacağına inandığım için böyle söyledim. Özellikle İrlanda’yı çalışma izninden dolayı tercih edenlerin kesinlikle kararlarını değiştirmelerini ve İngiltere’yi seçmelerini tavsiye ediyorum. Çünkü Dublin küçük bir şehir ve yeterince gelişmiş olduğunu söyleyemem. Bir süre sonra sizi sıkabilir. Ancak İngiltere’de yabancı dil konusunda daha iyi kurslar ve daha iyi bir atmosfer olabilir.

Yurt çok pahalı değil. Tabi orada daha uygunları var ama en azından buradan giden biri için normal bir fiyata kayıt olmuşsun. Bu arada moteller ile anlaşıp 300 Euro’ya kahvaltı dahil merkezde de kalabilirsin. Sürekli yeni insanlar gelip gittiği için sıkıcı olmayacaktır.

Gece hayatı sanırım Dublin’de insanların vazgeçemediği şeylerin başında geliyor. Çünkü şehir’de başka eğlenecek bir şey yok. İlk zamanlar herkes Template Bar bölgesindeki publara giderler ve işin garibi orada publar saat akşam 6 dan sonra dolmaya başlar. Eğer siz gece 9 gibi gelmişseniz kolay yer bulamayabilirsiniz. Yine garip şekilde en geç 12-1 gibi kapanırlar. Zaman geçtikçe yeni pub, bar ve clublar keşfedersiniz. Midnight etkinleri haftanın her günü kalabalık olur.

Otobüsler gece 11:30’a kadardır. O saatten sonra nightlink’ler yani gece seferleri başlar. Normalde tek biniş 2.15 Euro iken gece tarifesinde bu fiyat 5.40 Euro olur. Gece tarifeleri 12, 2 ve 4 saatlerinde kalkar. Otobüsler gündüz seferi gibi birçok yere yolcuları taşırlar. Tek çıktığın zamanlar 4 nightlink otobüsüne binilebilir ama eğer arkadaşlarınla çıkmışsan taksi tutarsınız. Merkezden bulunduğun Hazelwood’a taksi çok dolaştırmazsa yaklaşık 20 Euro yazar. Eğer 4 kişi binmişseniz 5’er Euro verirsiniz. Normal araçlar 4 kişiden fazla almaz ama minibüs tarzı taksiler de 5-6 kişi binebilir. Taksi gideceği noktaya vardığında kişi sayısını 1 Euro ile çarpar. O da taksimetreye eklenir. Yani hazelwood tahminen 16 Euro yazar ama dört kişi bindiğiniz için 20 Euro ödersiniz. Biz çok fazla dolaştırma yaptıkları için ana caddeye kadar yürürdük, oradan taksiye binerdik ve yolu da tarif edeceğimizi söylerdik. Böyle yapınca kişi başı tarifesi de dahil 14 Euro yazardı adam başı da işte 3,5 Euro düşerdi. Bunları zamanla çok iyi öğreneceksin.

Umarım her şey dilediğin gibi olur.

 

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla