Soru Cevap: Dublin hayat şartları

Soru: Merhaba, email adresinizi united towers sirket araciligi ile aldim sanirim siz irlanda  dcu de english course aldiniz bende dusunuyorum 2 aylik bir program ve sizden ricam bana biras bilgi verebilirmsnz acaba? Egtimi hakkinda ne dusunuyorsnz, herhangi bi skntiyla karsilastnz mi ? Konaklama, ulasim vs imkanlarnz nasildi? Ve son olarak da tavsiyeleriniz ve feedbacklernz benm icin cok onemli olucak.. Emailime cvp verirsenz cok sevinirim simdiden tsk ederim.

Cevap: Selamlar,

Evet, yaklaşık 3,5 aydır Dublin‘deyim. Hangi kursa gideceğini bilmiyorum. Ama eğer kısa eğitim almak istemende, mali durum etkili ise o zaman ucuz olan kursları tercih etmeni öneririm. Çünkü bence burada kurstan ziyade uzun kalmak ingilizceni geliştiriyor.

Şuanki ingilizce seviyeni yazmamışsın ama eğer Intermediate altındaysa, 2 ay gelmen birşeyi değiştirmeyecektir. Eğer ki üstündeyse, pratik açısından çok verimli olur. Tavsiyem eğer ingilizcen çok iyi değilse, biraz çalışıp gelmendir. Burada verilen eğitim dört dörtlük grammer eğitimi değil, ağırlıklı olarak konuşmaya dönük bir eğitim.

Konaklama fiyatları genellikle tüm Dublin‘de pahalıdır. Ortalama tek kişilik oda fiyatı 300 Euro civarındadır, buna ek olarak faturalar eklenir. O da yaklaşık ayda 30-40 Euro olur. Eğer ki iki kişi bir odaya çıkarsan, ortalama 250 Euro olur. Tabi eğer merkezden tutarsan fiyatlar biraz daha artabilir. Üç kişilik odalar da fiyat 200 Euro’ya düşer. Onun altında bulman çok zor. Gelmeye karar verirsen, benim bu çıktığım eve geçebilirsin, gelmeden önce mutlaka sor.

Ulaşım da yine pahalı olan durumlardan bir tanesi, tek bilet 2.15 Eurodur. Eğer ki aylık gibi birşey almayı düşünürsen onun da fiyatı 100 Euro olması lazım.

En büyük sıkıntı hayat şartlarının pahalılığı, iş bulma imkanı neredeyse yok. Ben buraya gelmeden önce kendi alanımda iş bulabileceğim için düşünmüştüm. İngiltere’yi de iyice incelemeni öneririm.

Yine sorunların olursa, sorabilirsin.

Bol şanslar.

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla