İrlanda 1 haftalık gezi

Soru: İyi akşamlar İlhan bey. Bir forum sitesinde sizin blogunuza denk geldim. Çok detaylı bir şekilde inceleme fırsatım olmasa da ilk iki sayfasında ki soruları okudum. Bu sorular aklımda ki birtakım sorularıma cevap oldu fakat hala sormak istediğim bir kaç soru var.

İlk olarak İrlanda’ya ne dil okulu için nede çalışma için gitmek istiyorum. İçimde ki yeşili sevme tutkusu yüzünden, İskandinav ülkesi görme isteği yüzünden gitmek istiyorum. Bir diğer değiş ile 1. – 2. yy Avrupa’sını bir nevi görmek için oraya gitmek istiyorum. Hissettiklerime göre İrlanda bana bu gibi şeyleri verebilir. Bu nedenlerden ötürü bir haftalık bir gezi düşünüyorum. Başkent olsun, başkente yakın yerler olsun kabaca gezmek, görmek beni tatmin edecektir.
Bu bir haftalık tatil vizesi için tam olarak neler yapmam gerekmektedir. Yaklaşık nisan sonu haziran başı gitmeyi istiyorum. Sizce ne zaman vize başvurusu yapmam gerekmektedir ? İstanbul’da ikamet ediyorum. Burada ki fahri konsolosluk benim işimi görecek midir ? Yaklaşık ne kadar bir miktar yanımda götürmem gerekli ? Bu ve bu gibi sorulara, kendi tecrübelerinizi de ekleyerek, cevap vermeniz makbule geçecektir. Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.
Cevap: Selamlar,

İrlanda gezip görmek için iyi, çok uzun süre kalmak için kötü bir yer diye düşünüyorum. Buradaki kötü kısmı kişiye göre de değişiklik gösterebilir. Açıkçası normal vize işlemlerinin nasıl ilerlediği hakkında fikrim yok, o yüzden bu konuda yanıltıcı bilgi vermek istemem. Ancak 1 haftalık bir turistlik vize için çok sorun çıkaracaklarını da sanmıyorum.

Dublin sizin için iyi bir tercih olacaktır. Günlüğü 15-20 Euro’dan bir hostelde kalabilirsiniz. Yemekte yine sizin tercihinize göre otele 140 Euro dersek günlükte 20 Euro yemek için harcasanız 280 Euro yapar, bir de haftalık kart alırsınız o da 20 Euro olursa 300 Euro gibi bir rakama baya bir yer görebilirsiniz. Tabi giriş paraları, hesapta olamayan paralar derken bu gezi size yaklaşık 1500-2000 TL ye çıkar.

Bol şanslar.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla