Soru Cevap: İrlanda tercihi

Soru:

Ilhan selamlar,

Sanirim DCU’da dil egitimi aliyorsun sen Dublin’de. Memnun musun? Kardesim yazin bir dil egitimi icin gelmek istiyor 3 aylik, tavsiye eder misin sormak istedim?

Selamlar,

Cevap:

Selamlar,

Evet DCU’da dil eğitimi alıyorum ama çok memnun olduğumu söyleyemem. Türkiye’den gelmeden önce, fiyatları araştırdığımda DCU ile diğer kurslar arasında büyük bir fiyat farkı vardı. Ancak bunun kaliteye yansıyıp yansımadığı konusunda büyük şüphelerim var.

Speaking için iyi, reading ve writing için kötü bir tercih. Gitmeden önce sınıftaki öğrencilerin ülke dağılımı hakkında, kesin verilere ulaşırsanız çok yararlı olacaktır.

DCU’da benim sınıfımdaki dağılım; 2 Fransız, 1 Türk, 5 Sudi, 2 Kore, harici birkaç ufak ülkeden gelenler.

Umarım verimli geçer.

Soru:

DCU’da kisa donemli kurslar var mi peki? 3 aylik mesela. Birde ogrenci vizesi vs.. herseyi hallediyorlar mi?

Cevap:

Evet haftalık dahi kurslar var. Çünkü kitaptan karışık işleniyor, direk olarak devam eden sınıfa adapte oluyorlar. Bildiğim kadarıyla 3 aylık vizeler kısa dönem vize olarak sayılır ve bir hafta içinde açıklanıyor. Bununla ilgili belgeleri siz toplayabilirsiniz ama tavsiyem her hangi bir danışman firma ile gitmenizdir. Danışman firmalar ekstra ücret almadan vize işlemlerini halledip, okuldan komisyon alıyorlar.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla